Juventus cestuje na horúcu pôdu, Rossoneri navštívia nováčika

Neapol sa pokúsi pribrzdiť rozbiehajúci sa vlak z Turína. AC bude favoritom na víťazstvo v Spezii.

V dnešnom programe talianskej Serie A uvidíme veľkolepý šláger, bitku juhu proti severu. Temperamentný juh v nej bude reprezentovať Neapol, ktorý nutne potrebuje zvíťaziť. V posledných troch kolách si Partenopei pripísali až dve prehry a Gennaro Gattuso má problém.

Po sľubnom začiatku sa Neapol prepadol na šieste miesto tabuľky. Nestačil na Hellas a naposledy ani na Janov. Dnes príde pod Vezuv nabudený Juventus, ktorý sa v posledných týždňoch dostal do parádnej formy a doťahuje sa na vedúce duo z Milána. Stará dáma v tom plánuje pokračovať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dvaja odvekí rivali majú na posledný vzájomný zápas ešte čerstvé spomienky. Išlo naozaj o veľa, vo finále Supercoppa Italia bojovali o prvú trofej sezóny. Tú nakoniec po góloch Ronalda a Moratu uchmatol Juventus. Neapol má Juventusu v dnešnom zápase rozhodne čo vracať.

V Serie A sa v tomto ročníku rivali stretnú prvýkrát, pretože ich prvý vzájomný zápas bol kvôli pandemickej situácii na juhu Talianska odložený. Odvtedy sa v Turíne veľa zmenilo. Pirlovi sa na severe krajiny začalo dariť. Juventus je po dobrých výsledkoch späť v boji o titul.

Okrem ligy sa Bianconeri darí aj v Coppa Italia. V semifinále porazili nenávidený Inter a zahrajú si ďalšie finále s Atalantou Bergamo. Po náročnom úvode ročníka je momentálne pod Alpami všetko v poriadku. Pirlo sa opäť môže spoliehať na Cristiana Ronalda, a tiež na pevnú defenzívu.

SSC Neapol – Juventus Turín (komentuje M. Petro)

Rossoneri sa večer predstavia na štadióne nováčika v Spezii. Budú sa snažiť o to, aby sa udržali na prvom mieste tabuľky pred dotierajúcim sa Interom. Vyhrali dva zápasy v rade a po 21. kole majú dvojbodový náskok. Duel v Spezii je pre lídra tabuľky mimoriadne dôležitý, pretože už v ďalšom kole nás čaká práve Derby della Madonnina medzi AC a Interom.

Nováčik súťaže môže byť zatiaľ s účinkovaním v Serie A spokojný. V prvej sezóne v klubovej histórii sa nachádza na šestnástom mieste. Aktuálne má pred osemnástym Cagliari šesťbodový náskok. V minulom kole Spezia dosiahla dôležité víťazstvo. Na Mapei Stadium zdolala Sassuolo 2:1. Víťazný gól strelil v 78. minúte Emmanuel Gyasi. O podobné prekvapenie sa Spezia pokúsi aj dnes.

Spezia – AC Miláno (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
14:55 DS6 Turín – FC Janov