Hellas sa pokúsi zastaviť Janov, Sassuolo privíta Bolognu

V Serie A sú na programe dva priame prenosy. Spoločne sa pozrieme do Janova a Sassuola.

Hellas Verona v poslednom období trochu stráca dych. Dnes si pomeria sily s FC Janov, ktorý naopak pod vedením nového trénera Davida Ballardiniho herne i výsledkovo pookrial. 57-ročný tréner nahradil po prehre s Beneventom na lavičke Rolanda Marana a zo strany vedenia to bol vynikajúci ťah. Talian prehral iba jeden zápas z deviatich a vytiahol Janov zo zostupového pásma do stredu tabuľky. Klub z prístavného mesta je na jedenástom mieste a k dobru má 10 bodov.

Hellas momentálne prežíva opačný scenár. Po vynikajúcej jeseni mierne upadá. Z posledných desiatich zápasov vyhral iba štyri a prepadol sa na deviatu pozíciu v tabuľke. Na pohárové priečky stráca už sedem bodov. Zhoršila sa najmä defenzíva Juričovho mužstva, ktorá bola ešte pred sviatkami najlepšia v lige. V posledných jedenástich zápasoch inkasoval Hellas 16-krát, zatiaľ čo v prvých jedenástich kolách dostal iba osem gólov. Prvý vzájomný duel skončil bezgólovou remízou.

FC Janov – Verona (komentuje M. Petro)

Večer zavítame na Mapei Stadium, kde svoje domáce zápasy hráva Sassuolo. Neroverdi sú na tom v poslednej dobe veľmi podobne ako futbalisti z Verony. Po vynikajúcej prvej polovici sezóny strácajú tempo i dôležité body v boji o pohárovú Európu. Siedme Lazio má o šesť bodov viac.

Sassuolo patrí v posledných sezónach k príjemným oživeniam Serie A. Minulý rok mu európske poháre ušli len tesne medzi prstami a v tejto sezóne to chceli Neroverdi napraviť. Začali naozaj dobre, prvá prehra prišla až na konci novembra. V novom roku sa im ale nedarí na predchádzajúce výkony nadviazať, vyhrali len dva zápasy z ôsmich a okrem toho vypadli aj z Coppa Italia.

Sassuolo – Bologna (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
14:55 DS6 Lazio – Sampdoria