Kucka sa vracia na San Siro, Sardínčania cestujú do Bologne

Sobotný program na DIGI Sport obohatia aj dva zápasy Serie A. Zavítame do Milána a do Bologne.

Inter nezačal túto sezónu úplne ideálne, po piatich odohraných zápasoch stráca na rivala z Milána už tri body a ďalšie zaváhanie si na začiatku súťaže nemôže dovoliť. Cez týždeň ho navyše čaká šláger kola Ligy majstrov proti Realu Madrid, na ktorý sa potrebuje naladiť víťazstvom. Proti bude Parma, ktorá napriek letným investíciám zaostáva za očakávaniami.

V minulých ročníkoch ale vždy dokázala favoritov potrápiť a svoje o tom vie aj Inter. Nerazzuri nedokázali zdolať Parmu na San Sire už dlhých sedem rokov. Antonio Conte sa to so svojimi zverencami chystá napraviť napriek tomu, že mu chýba celá plejáda hráčov. S určitosťou si nezahrá Milan Škriniar, Vecino, Gagliardini, Radu, Young, Sánchez, ani Sensi.

17:55 DS2 Inter – Parma (R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
Inter: Handanovič; D’Ambrosio, de Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Lukaku, Martinez
Parma: Sepe; Grassi, Iacoponi, Gagliolo, Pezzella; Hernani, Brugman, Kurtic; Kucka; Cornelius, Gervinho

Sedemnásta Bologna privíta zhruba o tri hodiny neskôr ostrovanov zo Sardínie. Cagliari pôjdu do zápasu plní sebavedmia. Dva posledné zápasy vyhrali, vďaka čomu poskočili na jedenáste miesto tabuľky. Domácim sa zatiaľ vôbec nedarí. Prehrali štyri zápasy z piatich a s tromi bodmi za víťazstvo v druhom kole figurujú tesne nad pásmom zostupu.

Mužstvo zrejme cez leto potrebovalo nový impulz a nejakú novú krv. Siniša Mihajlovič nebol na trhu najaktívnejší a k dispozícii má prakticky identický káder ako v minulom ročníku. Klub stavil na stabilitu ale zatiaľ mu to nevychádza. V nasledujúcich zápasoch potrebuje začať víťaziť, inak bude Bolognu čakať ďalší náročný ročník a tuhý boj o záchranu.

20:40 DS2 Bologna – Cagliari (K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Bologna: Skorupski; De Silvestri, Danilo, Tomiyasu, Hickey; Schouten, Svanberg; Orsolini, Soriano, Barrow; Palacio
Cagliari: Cragno; Zappa, Walukiewicz, Godin, Lykogiannis; Marin, Rog; Nandez, Joao Pedro, Sottil; Simeone

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.