Schalke privíta Augsburg, v Kolíne kľúčový zápas o záchranu

Čas sa ohrozeným tímom v Bundeslige poriadne kráti. Schalke má už len matematickú šancu, poslednú iskierku nádeje sa pokúsi vykresať v domácom prostredí v súboji s Augsburgom. Po piatkovom víťazstve Arminie sa situácia poriadne skomplikovala Kolínu a Mainzu. Práve tieto mužstvá si to dnes rozdajú v priamom súboji, v ktorom pôjde o všetko.

Schalke už veľa času neostáva. So záchranou v elitnej súťaži už pravdepodobne nikto v Gelsenkirchene nepočíta. Tradičný klub čakajú posledné týždne v Bundeslige. O návrat sa pobijú v budúcej sezóne v druhej najvyššej súťaži. Teraz sa ale hráči Schalke pokúsia o dôstojnú rozlúčku.

V katastrofálnom ročníku vyhrali iba jeden jediný zápas. Doma zdolali Hoffenheim. Poobede sa pokúsia o druhý triumf, vo Veltins Aréne privítajú jedenásty Augsburg. Nenápadnému tímu sa v posledných týždňoch pomerne darí, z piatich duelov vyhral hneď tri. Ani zďaleka však ešte nie je zachránený. K dobru má sedem bodov a dnes dostane ideálnu príležitosť náskok navýšiť.

Schalke – Augsburg (komentuje S. Suvák)

Existenčný zápas uvidíme v Kolíne. Capkovia privítajú v zápase o všetko Mainz. Zostupom ohrozene mužstvá od seba v tabuľke delia iba dva body. Kolínu sa nepodarilo zvíťaziť ani v jednom zápase z posledných siedmich. 5-krát prehrali a dvakrát získali bod za remízu.

V zápasoch s tímami, ktoré sa nachádzajú nižšie ako na 14. mieste sa ale capkom darí. Vyhrali tri zápasy z piatich, vrátane víťazstva 1:0 v Mainze. S Mainzom doma nikdy v histórii neprehrali.

Hostia to plánujú zmeniť a momentálne sa nachádzajú v lepšej forme. Neprehrali štyri zápasy v rade. Po víťazstvách s Freiburgom a Hoffenheimom ale iba remizovali s Arminiou 1:1, čo sa v tak dôležitom období tesne pred koncom ročníka pokladá za stratu.

Kolín – Mainz (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. Bundesliga
13:25 DS1 Würzburger – Norimberg (M. Skáčik)
Extra GO
13:25 DS7 Hannover – Heidenheim
13:25 DS6 Osnabrück – Braunschweig