Brescia privíta najlepší útok ligy, Fiorentina nováčika

Serie A si pre nás v sobotu pripravila tri zápasy. Nováčika z Brescie čaká nesmierne náročná úloha. Posledný celok tabuľky príde preveriť ambiciózna Atalanta Bergamo s najlepším útokom v lige. Vražedné ofenzívne duo z Kolumbie v zložení Muriel-Zapata sa opäť posnaží potvrdiť svoju povesť.

Neskôr zavítame do Janova, kde sa bude domáci celok opäť pokúšať o to, aby sa dostal zo zostupového pásma. Pod novým trénerom sa mu sto stále nedarí podľa predstáv. Premiéra Thiaga Mottu bola síce úspešná, odvtedy však Janov nevyhral ani jeden zápas z posledných štyroch. Dnes by sa to mohlo konečne podariť, pretože Turín taktiež neoplýva závideniahodnou formou.

Na záver sa presunieme do hlavného mesta renesancie. Vo Florencii vyzve domáca Viola nováčika z Lecce a bude musieť potvrdiť úlohu favorita. Z posledných troch zápasov totiž Fiorentina vyťažila iba jediný bod za remízu s Parmou. O týždeň neskôr dostala poriadnu facku na Sardínii, z ktorej sa nespamätala ani po reprezentačnej prestávke a následne prehrala aj vo Verone.

Program Serie A

14:55 Brescia Calcio – Atalanta Bergamo (DS3, T. Bahník)
17:55 FC Janov – Turín (DS3, R. Kmeťo)
20:40 Fiorentina – Lecce (DS2, R. Kmeťo)