Bologna si podelila body s Janovom, Frosinone prekvapilo Sampdoriu (Serie A 23. kolo)

V úvodnom zápase nedeľného programu Serie A sa zrodila remíza 1:1. Na otvárací gól Mattia Destra odpovedal ešte v prvom polčase Lukas Lerager. Juventus porazil Sassuolo rozdielom triedy.

Bologna FC – Janov CFC 1:1 (1:1)
Góly: 17. Destro – 33. Lerager

Skóre otvorili po štvrťhodine hry domáci. Kapitán Andrea Poli poslal fantastický center na hlavu Mattia Destra a 27-ročný taliansky útočník nezaváhal. Výbornou hlavičkou otvoril skóre na Stadio Renato Dall’Ara v Bologni. Z víťazstva sa Rosoblu radovali iba niekoľko minút. V 33. minúte vyrovnal dánsky záložník Lukas Lerager, ktorý vyskočil na center Darka Lazoviča najvyššie zo všetkých. Ďalší gól v Bologni nepadol, a tak duel skončil remízou 1:1.

Sampdoria Janov – Frosinone Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 25. Ciofani

Jediný gól padol ešte v prvej polovici stretnutia. Postaral sa o neho 33-ročný, skúsený útočník Daniel Ciofani. V 25. minúte usmernil strieľanú prihrávku za chrbát bezmocného Emila Audera. Frosinone vďaka jeho gólu vybojovalo ešte len tretie víťazstvo v ročníku, druhé však v novom roku. Aktuálne strácajú Canarini dva body na miesto zaručujúce zotrvanie v súťaži.

Sassuolo – Juventus Turín 0:3 (0:1)
Góly: 23. Khedira, 70. Ronaldo, 86. Can

Pre Juventus nie je Sassuolo v Serie A zďaleka takou hrozbou, akou sú neroverdi pre Inter. Juventus vyhral desiaty vzájomný zápas z posledných dvanástich.

Skóre otvoril v 23. minúte nemecký stredopoliar Sami Khedira. Po zmene strán zvýšil na 2:0 v prospech favorita aj ďalší bývalý hráč Realu Madrid. Na rohový kop Pjaniča si najlepšie nabehol Cristiano Ronaldo. Hviezdny Portugalčan si pripísal už osemnásty gól vo svojom premiérovom roku na Apeninskom polostrove.

CR sedmička mala prsty aj pri treťom góle Bianconeri. Prihrávku od Paola Dybalu predĺžil bývalý hráč Manchestru United na Emreho Cana, a ten upravil na konečných 3:0

AC Miláno – Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
Góly: 13. Ceppitelli (CG), 22. Paqueta, 62. Piatek

AC Miláno vstúpilo do zápasu s Cagliari podľa predstáv. Prudkú strelu Susa v trinástej minúte zápasu brankár Cragno nešťastne vyrazil do obrancu Ceppitelliho. Od 29-ročného stopéra sa lopta odrazila do brány.

Už v 22. minúte bolo 2:0. Na presný center Davideho Calabriu si fantasticky nabehol mladý klenot Lucas Paqueta. Brazílčan, ktorý prišiel na San Siro začiatkom januára z brazílskeho Flamenga, je už aj prirovnávaný k jeho hviezdnemu krajanovi, Ricardovi Kaká.

Tretí gól pridal poľský kanonier Krzysztof Piątek. Útočník strelil v drese milánskeho AC gól v treťom zápase za sebou. Celkovo to bol jeho pätnásty gól v Serie A. Žeby Rossoneri konečne našli to, čo im tak dlho chýbalo?