Koncert vlkov vo Ferrare, Janov zlomil kliatbu (Serie A 35. kolo)

Partenopei napokon v Parme nezískali ani bod. Tri góly na Stadio Ennio Tardini padli z pokutového kopu. Penaltový rozstrel vyhrali domáci. Z bieleho bodu sa presadili Gianluca Caprari a Dejan Kulusevski. Bezzubý Inter si podelil body s Fiorentinou za bezgólovú remízu.

Janovské derby začalo lepšie pre “hosťujúci” celok. FC poslal do vedenia z bieleho bodu skúsený bek Domenico Criscito. Sampdoria dokázala zásluhou Manola Gabbiadiniho po pol hodine hry vyrovnať. Z dôležitého víťazstva sa nakoniec predsa len tešil zostupom ohrozený Janov. Víťazný gól strelil v 72. minúte dánsky futbalista Lukas Lerager. Janov vyhral derby po štyroch rokoch.

Giallorossi boli na Stadio Paolo Mazza vo Ferrare poriadne pri chuti. Posledný SPAL ešte v prvom dejstve držal s favoritom tempo, po zmene strán z toho ale bola jednoznačná záležitosť. Vlci strelili v prvých desiatich minútach dva góly a v podstate rozhodli o víťazstve. Ani za rozhodnutého stavu však nepoľavili a pridávali jeden gól za druhým. Nakoniec vyhrali 6:1 a vrátili sa na piate miesto.

Parma – Neapol 2:1 (1:0)
Góly: 45+3 Caprari, 87. Kuluševski (PK)  – 54. Insigne (PK)

Inter – Fiorentina 0:0

Sampdoria – FC Janov 1:2 (1:1)
Góly: 32. Gabbiadini – 22. Criscito (PK), 72. Lerager

SPAL – AS Rím 1:6 (1:2)
Góly: 24. Cerri – 10. Kalinič, 38. Peréz, 47. Kolarov, 52. a 75. Peres, 90. Zaniolo