Sampdoria cestuje do Verony, AC do Janova

Siedme kolo talianskej Serie A v sobotu odštartuje tromi zápasmi. Dva z nich vám ponúkneme v priamom prenose. Pozrieme sa do Verony a do Janova.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V meste Rómea a Júlie uvidíme zápas nováčika súťaže s posledným celkom aktuálneho ročníka. Sampdoria sa herne i výsledkovo trápi a nemôže sa spoliehať ani na najlepšieho strelca minulého ročníka Fabia Quagliarellu, ktorý v tejto sezóne zaznamenal iba jediný gól.

Sampdoria sa nemôže oprieť najmä o defenzívu. V šiestich zápasoch inkasovala až 14 gólov, čo je najviac spomedzi všetkých účastníkov. Zlú formu tradičného talianskeho klubu bude chcieť využiť Hellas, ktorý neprehral dva zápasy v rade. V oboch prípadoch remizoval. Najskôr doma s Udine, naposledy si odviezol bod zo Sardínie.

Večer sa presunieme na štadión Luigi Ferraris v Janove, kam pricestuje utrápene AC Miláno. Rossoneri prehrali tri zápasy v rade a nachádzajú sa až na 16. mieste tabuľky. Hráči i tréner oprávnene čelia kritike a pokiaľ si chcú fanúšikov aspoň trochu udobriť, musia priniesť z Janova tri body.

Domáci celok je na tom veľmi podobne. Získal dokonca o bod menej ako AC a pred vlastnými fanúšikmi bude pod obrovským tlakom. Minulý týždeň dostal Janov výprask na Stadio Olimpico, keď s Laziom prehral 0:4. Podľa všetkého sa bude opakovať scenár z minulej sezóny a FC bude opäť bojovať o záchranu medzi elitou.

Program Serie A
17:55 Hellas Verona – Sampdoria (DS3, komentuje, V. Kaiser)
20:40 FC Janov – AC Miláno (DS1, V. Kaiser)

Extra GO
14:55 Spal – Parma (DS7)