AC otočilo zápas s Parmou, Rím si podelil body s Interom (Serie A – 14. kolo)

V súboji o piate miesto ligovej tabuľky v Serie A bol napokon úspešnejší favorit z Milána. Rossoneri však museli zvrátiť nepriaznivý stav. Podobne ako Turínčania, ktorí otočili skóre zápasu v nadstavenom čase prvého polčasu.

AC Miláno – Parma Calcio 2:1 (0:0)
Góly: 55. Cutrone, 71. Kessie – 49. Inglese

Do vedenia išlo prekvapenie tohto ročníka z Parmy. Po rohu Mattea Scozzarellu zmenil skóre zápasu Roberto Inglese. Hostia sa však radovali iba necelých šesť minút.

Skóre vyrovnal miláčik domácich tribún Patrick Cutrone. 20-ročný zakončovateľ prekonal Sepeho umiestnenou strelou z voleja. Z víťazstva sa napokon tešila squadra Gennara Gattusa. Nedovolenú hru rukou v šestnástke potrestal Franck Kessie z pokutového kopu.

Turín FC – Janov CFC 2:1 (2:1)
Góly: 45+2 Ansaldi, 45+5 Belotti (PK) – 36. Kouamé

Do vedenia šli hostia, keď obrana domácich zabudla po rohovom kope na osamoteného Cristiana Kouamého. Favorizovaný Turín však stihol ešte do polčasu vyrovnať dvomi gólmi v nadstavenom čase.

Prvý strelil v druhej minúte nadstaveného času Christian Ansaldi. Utešenou strelou spoza šestnástky prekonal rumunského brankára Andreia Radua. O tri minúty neskôr sa Sandro dopustil nedovoleného zákroku na Iaga Falqueho vo vlastnej šestnástke. Víťazný gól strelil z pokutového kopu obávaný kanonier býkov Andrea Belotti.

Chievo Verona – SS Lazio 1:1 (1:0)
Góly: 25. Pellissier – 66. Immobile

Domácich poslal do vedenia po peknej prihrávke Valtera Birsu 39-ročný veterán Sergio Pellissier. Posledné Chievo živilo nádej na prvé víťazstvo v Serie A až do 66. minúty. Radosť domácim fanúšikom nakoniec prekazil tretí najlepší strelec súťaže Ciro Immobile.

AS Rím – Inter Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 51. Under, 74. Kolarov – 37. Keita, 66. Icardi

Diváci na Stadio Olimpico videli skvelé ofenzívne predstavenie. Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom polčase vypracovali viacero sľubných šancí. Najväčšiu spálil kapitán Florenzi, keď trafil iba žrď Handanovičovej brány.

A tak prišiel v 37. minúte trest z opačnej strany. Perfektný center Danila D’Ambrosia upratal za chrbát Olsena senegalský krídelník Keita Baldé Diao.

Domácim sa podarilo vyrovnať až v druhom polčase. V 51. minúte sa o to postaral nádhernou strelou mladý Turek Cengiz Ünder. Ubehlo 15. minút a Inter znovu viedol. Tentokrát sa presadil kapitán nerazzuri Mauro Icardi.

Rimanom sa predsa len podarilo vybojovať aspoň bod. Brozovič zahral vo vlastnej šestnástke rukou a nasledoval trest v podobe pokutového kopu. Ten premenil nekompromisnou strelou k tyči Alexander Kolarov. Šláger kola skončil nerozhodne 2:2.