Milánske kluby opäť zaváhali, Lazio zdolalo Cagliari (Serie A 17. kolo)

V 17. kole si dokázalo Lazio poradiť na domácom štadióne s Cagliari. Opäť sa nedarilo milánskym veľkoklubom. AC doma nestačilo na Fiorentinu, Inter iba remizoval na pôde posledného Chieva.

SS Lazio – Cagliari Calcio 3:1 (2:0)
Góly: 12. Savič, 23. Acerbi, 67. Lulič – 90+3. Pedro (PK)

Klub z hlavného mesta mal perfektný vstup do zápasu. Už v 13. minúte sa z gólu radoval Milinkovič-Savič, keď do prázdnej brány dorazil pokus Joaquína Correu. Na 2:0 v prospech domácich zvýšil Acerbi, keď po rohovom kope pretlačil loptu za chrbát Alessia Cragna.

V druhom polčase definitívne rozhodol o víťazstve bledo-modrých Lulič, ktorý strelil prvý gól v aktuálnej sezóne, pričom naposledy sa v lige presadil v máji. V závere už len kozmeticky upravil na konečných 3:1 hosťujúci útočník João Pedro, keď premenil pokutový kop.

AC Miláno – ACF Fiorentina 0:1 (0:0)
Gól: 73. Chiesa

Rossoneri opäť nepotešili svojich fanúšikov. Na domácom štadióne San Siro nestačili na talentami nabitú Fiorentinu. O víťazstve “Violy” rozhodol v 73. minúte taliansky krídelník Federico Chiesa. AC sa po zlých výkonoch prepadlo na piate miesto Serie A. Budúcnosť Gennara Gattusa ostáva nejasná.

Chievo Verona – Inter Miláno 1:1 (0:1)
Góly: 90+1. Pellissier – 39. Peričič

Ani druhý milánsky veľkoklub sa príliš nepochlapil. V zápase s posledným Chievom získal aspoň bod, napriek tomu je to obrovské sklamanie pre tím Luciana Spalettiho.

Chievo na druhej strane pod novým trénerom neprehralo ani jeden z piatich zápasov a zaknihovalo už šiestu remízu v rade. Okrem Interu stratil body s Chievom aj Neapol, Lazio, či Parma.

Juventus Turín – AS Rím 1:0 (1:0)
Gól: 35. Mandžukič

Šláger 17. kola Serie A napokon rozhodol chorvátsky kanonier Mario Mandžukič, ktorý v 35. minúte po perfektnom centri Mattia De Sciglia potrestal viacero nedorozumení v obrane giallorossi.