Juventus zdolal Sampdoriu, hrdinom Ronaldo (Serie A – 19. kolo)

Hrdinom zápasu sa stal Cristiano Ronaldo, ktorý sa presadil dvakrát. Rímske AS si poradilo s nováčikom z Parmy, jeho mestský rival toľko šťastia nemal, s Turínom doma vybojoval iba jediný bod za remízu 1:1. Inter len tesne porazil Empoli, jediný gól strelil Keita Baldé Diao.

Juventus FC – Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Góly: 2. a 65. (Pk) C. Ronaldo – 33. Quagliarella (PK)

Už v druhej minúte sa presadil najlepší strelec súťaže, Cristiano Ronaldo. Na jeho gól však odpovedal najlepší strelec Sampdorie, Fabio Quagliarella.

Portugalčan pridal aj druhý gól v zápase. Z pokutového kopu vrátil vedenie starej dáme. Systém VAR prekazil v závere zápasu radosť z gólu Riccardovi Saponarovi. Juventus aj vďaka tomuto verdiktu porazil Sampdoriu tesne 2:1.

Parma Calcio – AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 58. Cristante, 75. Ünder

Cengiz Ünder sa stal hrdinom dnešného zápasu. V Parme prihral na prvý gól Cristantemu, druhý strelil po zmene strán sám. Bol to jeho tretí presný zásah v Serie A.

SS Lazio – Turín FC 1:1 (0:1)
Góly: 62. Milinkovič-Savič – 45+3. Belotti (PK)

Prvý gól zápasu strelil v nadstavenom čase prvého polčasu Andrea Belotti. Z pokutového kopu poslal hostí do vedenia. Sergej Milinković-Savić v 62. minúte vyrovnal skóre zápasu. Po prihrávke Lucasa Leivu napriahol nádherným spôsobom spoza šestnástky. Salvatore Sirigu nemal nárok.

Empoli FC – Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 72. Keita

O jediný gól sa v zápase Empoli – Inter postaral v 72. minúte Keita Baldé Diao. Senegalčan si pripísal štvrtý presný zásah v Serie A a zabezpečil dôležité tri body pre milánsky veľkoklub.

SSC Neapol – Bologna 3:2 (1:1)
Góly: 16. a 51. Milik, 88. Mertens – 37. Santander, 80. Danilo

AC Miláno – SPAL 2013 2:1 (1:1)
Góly: 16. Castillejo, 64. Higuain – 13. Petagna