Rossoneri prišli o neporaziteľnosť, Inter to nevyužil (Serie A 16. kolo)

Talianska Serie A pokračovala na Troch kráľov zápasmi vloženého 16. kola.

O ten úvodný sa postarali Cagliari a Benevento. Domáci sa síce ujali vedenia, no už do prestávky oň nielen prišli, ale hosťom dovolili zavŕšiť aj obrat., ktorý napokon znamenal ich trojbodový zisk.

Atalanta natiahla svoju ligovú šnúru bez prehry už na sedem zápasov, keď si po triumfe 3:0 nad Parmou pripísala počas nej piatu výhru.

Bologna síce proti Udinese dvakrát viedla, nakoniec si ale do tabuľky zapísala len bod. O výhru ju v 92. minúte pripravil striedajúci Arslan, ktorý využil presilovku trvajúcu takmer celý druhý polčas.

Rímski vlci potrebovali na potvrdenie úlohy favorita na trávniku Crotone len 35 minút, v tom čase viedli už rozdielom triedy. Zásah Golemiča dvadsať minút pred koncom tak už len zmiernil prehru domácich na 1:3.

Lazio ukončilo dvojzápasové čakanie na výhru triumfom nad Fiorentinou. Ako víťazný sa ukázal zásah Cira Immobileho, pre ktorého to bol už jedenásty gól v tejto sezóne.

Inter mohol k deviatej ligovej výhre v rade nasmerovať už v 11. minúte Alexis Sánchez, pokutový kop ale nepremenil, čo Sampdoria ešte do prestávky potrestala dvomi gólmi. V druhom polčase síce znížil de Vrij, prekvapenie sa však už milánskeho klubu odvrátiť nepodarilo.

Janov siahal na trávniku Sassuola len na svoj dvanásty bod v tejto sezóne, aj o ten ho však pripravil sedem minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Raspadori.

V Turíne sme víťaza nespoznali, hosťujúci Hellas síce šiel do vedenia v 67. minúte zásluhou Dimarca, v 84. minúte sa ale o deľbu bodov postaral Bremer.

Partenopei si dnes podvečer doslova vylámali zuby na nováčikovi a snaha im nakoniec nepriniesla ani bod. Z 27-ich streleckých pokusov domácich skončil v bráne iba jediný. Gattusovmu výberu dala lekciu z efektivity Spezia, ktorá strelila víťazný gól v oslabení o jedného muža. Hrdinom nováčika sa stal jeden z objavov sezóny M’Bala Nzola, ktorý strelil gól a pripísal si aj asistenciu.

Šláger 16. kola napokon predsa len ovládol favorizovaný Juventus. Dva góly z troch strelila letná posila starej dámy Federico Chiesa. Rossoneri aj napriek tomu ostávajú na čele. Juventus poskočil na štvrté miesto.