Neapol rozhodol o víťazstve za minútu, šesťgólový koncert v Turíne (Serie A 22. kolo)

Marek Hamšík doviedol Neapol k poslednému víťazstvu v hráčskej kariére. Spečatil svoj prestup do čínskeho tímu Dalian Yifang. V ďalšom zápase sme videli strelecký súboj Ronalda s Gervinhom.

SSC Neapol – Sampdoria Janov 3:0 (2:0)
Góly: 25. Milik, 26. Insigne, 89. Verdi

Prvý gól strelil na San Paolo poľský kanonier Arkadiusz Milik. Asistenciu si pripísal José Callejón. Emil Audero v bráne hostí sa ani nestihol spamätať a už vyťahoval loptu zo svojej brány druhýkrát. Za menej ako minútu pridal druhý gól Lorenzo Insigne. V závere zápasu upravil na konečných 3:0 Simone Verdi.

Juventus Turín – Parma Calcio 3:3 (1:0)
Góly: 36. a 66. Ronaldo, 62. Rugani – 64. Barilla, 74. a 90+3 Gervinho

Fantastický zápas sme mali možnosť vidieť v Turíne. Prvý gól stretnutia padol až po pol hodine hry z kopačky Cristiana Ronalda. Portugalčan sa síce pošmykol, lopta nakoniec aj s veľkým šťastím skončila za chrbátom Sepeho. Ďalšie góly padli až po zmene strán.

O prvý sa v 62. minúte postaral stopér Daniele Rugani. Už o dve minúty neskôr ale znížil na rozdiel jediného gólu presnou hlavičkou Barilla. Stará dáma ale o chvíľu opäť viedla o dva góly a zase v tom mal prsty hviezdny Portugalčan. Dvojgólové vedenie si však Bianconeri aj tak nedokázali udržať. Záver zápasu patril najväčšej hviezde nováčika. Dobre známemu Gervinhovi. Krídelník z Pobrežia Slonoviny strelil dva góly a získal cenný bod pre Parmu.