Šláger plný emócií, Quagliarella dorovnal Ronalda (Serie A 26. kolo)

Turín nedal v 26. kole poslednému Chievu žiadnu šancu. O svojom víťazstve ale rozhodol až v druhom polčase. Fabio Quagliarella strelil ďalšie dva góly a spoločne s Cristianom Ronaldom vedie tabuľku strelcov. Portugalčan sa v šlágri kola na San Paolo nepresadil.

Turín FC – Chievo Verona 3:0 (0:0)
Góly: 76. Belotti. 90+2. Rincón, 90+3. Zaza

Turín vyhral rozdielom triedy, skóre zápasu bolo však až do 76. minúty vyrovnané. Vtedy sa k lopte dostal obávaný útočník býkov Andrea Belotti. Po kombinácii so Zazom vyslal nechytateľný projektil z dobrých dvadsiatich metrov.

V nadstavenom čase upokojil všetkých fanúšikov v Turíne Tomás Rincón, keď ukážkovo zavesil do pravej šibenice Sorrentinovej brány. Na konečných 3:0 upravil bývalý taliansky reprezentant Simone Zaza.

SPAL 2013 – Sampdoria Janov 1:2 (0:2)
Góly: 90+4. Kurtič – 4. a 11. Quagliarella

Fabio Quagliarella strelil vo Ferrare ďalšie dva góly a zariadil tesné víťazstvo Sampdorie v súboji so SPALom. Spoločne s Cristianom Ronaldom vedie tabuľku strelcov Serie A. Rodený Neapolčan má už 36 rokov! Bývalý útočník Neapola, či Juventusu prežíva jednoznačne najlepšiu sezónu v kariére.

Atalanta Bergamo – ACF Fiorentina 3:1 (2:1)
Góly: 28. Iličič, 34. Goméz, 59. Gosens – 3. Muriel

Atalanta Bergamo potvrdila svoje ambície a v priamom súboji o miestenku do pohárovej Európy zdolala Fiorentinu. Skóre zápasu ale otvoril hosťujúci kanonier Luis Muriel. Na jeho gól odpovedal v 28. minúte Josip Iličič.

Víťazný gól strelil ešte do prestávky po peknom sóle skúsený záložník Alejandro Gómez. Domácich fanúšikov upokojil približne po hodine hry nemecký obranca Robin Gosens. Atalanta sa siedmom mieste drží v tesnom závese za rímskymi klubmi.

SSC Neapol – Juventus Turín 1:2 (0:2)
Góly: 61. Callejón – 28. Pjanič, 39. Can
ČK: 25. Meret – 47. Pjanič

Vo fantastickom zápase na San Paolo sme okrem dvoch červených kariet videli aj tri góly. Ten prvý padol už v prvej pol hodine zápasu. Cristiano Ronaldo sa rútil sám na bránu, a tak musel ručnú brzdu zatiahnuť mladý brankár domácich Alex Meret, s ktorým pod sprchy putoval aj Arkadiusz Milik. V bráne ho vystriedal skúsený David Ospina.

Následný priamy kop ukážkovo zahral Miralem Pjanič a s Neapolom to vyzeralo zle-nedobre. A to ešte o deväť minút neskôr pridal ďalší gól bývalý záložník Liverpoolu Emre Can. Juventus si bez problémov kráčal za tromi bodmi.

V druhom polčase sa ale sily na ihrisku vyrovnali. Miralem Pjanič zahral nešťastne rukou a taktiež skončil predčasne. To bol veľký impulz pre domácich, ktorí postupne prebrali taktovku a vrátili sa do zápasu.

Ešte lepšie to s Neapolom vyzeralo po hodine hry, keď kontaktný gól strelil José Callejón. V 84. minúte zahral rukou v pokutovom území Sandro a Partenopei mali obrovskú šancu na vyrovnanie. Tú však trestuhodne zahodil nový kapitán tímu Lorenzo insigne, keď trafil iba žrď Szczesneho brány. O víťazovi Scudetta je definitívne rozhodnuté.