Miláno s odretými ušami, Kucka sa pripomenul Janovu (Serie A 27. kolo)

Slovenský reprezentant Juraj Kucka sa presadil v rámci 27. kola talianskej Serie A v súboji s Janovom, v ktorom pred piatimi rokmi pôsobil ako hráč. Krzysztof Piatek opäť spasil AC Miláno, v druhom polčase Poliak rozhodol o tesnom víťazstve favorita na pôde posledného celku súťaže.

Parma Calcio – FC Janov 1:0 (0:0)
Gól: 78. Kucka

Na dvakrát, ale predsa! Juraj Kucka upratal odrazenú loptu do siete svojho bývalého zamestnávateľa naozaj nekompromisným spôsobom. Jeho zásah bol napokon víťazný. Parma udržala na domácom štadióne tesné vedenie a získala dôležité tri body do tabuľky.

Chievo Verona – AC Miláno 1:2 (1:1)
Góly: 41. Hetemaj – 31. Biglia, 57. Piatek

Lucas Biglia otvoril skóre zápasu Chievo – AC Miláno nádherným spôsobom. Stefano Sorrentino zostal v bráne domácich ako obarený. Na jeho gól odpovedal ešte do úvodného hvizdu Hetemaj, keď v 41. minúte vyrovnal na 1:1.

Posledné slovo mal však obávaný poľský kanonier Krzysztof Piątek. Bývalý snajper Janova strelil v tomto ročníku už svoj 19 gól. Spolu s Ronaldom a Fabiom Quagliarellom vedie tabuľku strelcov vo svojej prvej sezóne na Apeninskom polostrove.