Inter si udržal náskok, zvíťazil aj Juventus (Serie A 30. kolo)

Dnes to bolo na San Sire nesmierne tesné, ale Interu sa to nakoniec predsa len podarilo. 23. víťazstvo Nerazzurri v sezóne tentokrát zariadili krajní obrancovia. Striedajúci Achraf Hakimi ponúkol druhý gól v sezóne Darmianovi ako na zlatom podnose.

Juventus udrel z prvej šance. Dejan Kuluševski ukázal fantastickú kopaciu techniku už v 4. minúte zápasu. Bianconeri vďaka nemu viedli v súboji s Janovom už od úvodných minút. O pár minút neskôr zvýšil na 2:0 Alváro Morata a vyzeralo to na pohodlné víťazstvo majstra.

Zápas ale krátko po zmene strán zdramatizoval mladý útočník Rossoblu Gianluca Scamacca. Janov sa napriek ďalším šanciam už presadiť nedokázal, naopak v 70. minúte inkasoval z kopačky McKennieho a bolo vybavené. Juventus sa udržal na treťom mieste tabuľky.

Borja Mayoral predviedol svoju šikovnosť a Bologni strelil gól do šatne. Hostia odpovedať nedokázali a tak sa z tesného a veľmi dôležitého víťazstva radovali Gialorrossi.

VIole nestačili na body ani ďalšie dva góly talentovaného Dušana Vlahoviča. Nerazzurri strelili o jeden gól viac a z hlavného mesta renesancie napokon brali všetky tri body. Dva góly strelil Duváan Zapata, víťazný gól dal z pokutového kopu Josip Iličič.