Víťaznú sériu Interu ukončil Neapol, Malinovsky šokoval Juventus (Serie A 31. kolo)

Rossoneri nakoniec predsa len splnili povinnosť a v domácom súboji s Janovom získali všetky tri body. K víťazstvu im pomohol hosťujúci útočník Gianluca Scamacca. Mladý útočník si v druhom polčase strelil veľmi nešťastného vlastenca.

Atalanta dokázala poraziť Juventus v Serie A v domácom prostredí prvýkrát od roku 2001. Dôležité tri body pre domácich zariadil až v závere stretnutia ukrajinský záložník Ruslan Malinovsky. Bergamaschi sa sedem kôl pred koncom ročníka dostali pred Juventus na tretie miesto.

Druhému turínskemu celku sa darilo viac. Granata doma prekvapila AS Rím a získala nesmierne cenné tri body v boji o záchranu. Skóre musela otáčať, pretože od 3. minúty prehrávala po góle Mayorala 0:1. Po zmene strán ale predviedla vynikajúci výkon a tromi gólmi otočila súboj vo svoj prospech. Turín sa bodovo dotiahol na Fiorentinu a Benevento. Jeden zápas má navyše k dobru.

Neapol sa dostal do vedenia po pol hodine hry vďaka nedorozumeniu Handanoviča s de Vrijom. O vedenie prišiel na začiatku druhého polčasu a musel začať odznova. Loptu premiérovo v tejto sezóne upratal do siete Christian Eriksen. Viac gólov sme nevideli, Inter prišiel po jedenástich víťazstvách v rade o prvé body. Na prvom mieste má aj napriek tomu 9-bodový náskok.