Raspadori odpísal AC, o body prišiel aj Inter (Serie A 32. kolo)

V Taliansku je o titule zrejme definitívne rozhodnuté. Rossoneri stratili v domácom prostredí ďalšie body, dobehnúť Inter vo zvyšných kolách bude pre nich prakticky nemožné.

Hrdinom na San Sire sa stal mladučký útočník Giacomo Raspadori, ktorý strelil v závere stretnutia dva góly, vďaka ktorým Neroverdi zaknihovali tretie víťazstvo v rade.

Body stratil aj mestský rival AC. Na úvodný gól dokázal odpovedať iba Ivan Perišič. Nerazzuri si zo Spezie odniesli iba bod, napriek tomu navýšili náskok na 10 bodov a môžu byť pokojní.

Úlohu favorita potvrdil iba Juventus. Bianconeri privítali v Turíne utrápenú Parmu, ktorá sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti do Serie B. Ducali nezačali zle, v 25 minúte viedli, ešte do prestávky však dokázal vyrovnať Alex Sandro.

Krajný bek sa presadil aj krátko po výmene strán a poslal Juventus do vedenia. Favorita po hodine hry upokojil Matthijs de Ligt. Mladý Holanďan upravil na konečných 3:1 po prihrávke Juana Cuadrada. Juventus sa vrátil na tretie miesto pred Atalantu, klub z Bergama má však jeden zápas k dobru. Zajtra sa predstaví na Stadio Olimpico, kde si pomeria sily s AS Rím.