Ligu majstrov si zahrá Atalanta s Interom, Rímu s AC víťazstvá nestačili (Serie A 38. kolo)

Granátoví sa rozlúčili so sezónou vo veľkom štýle. O víťazstve v súboji s Laziom rozhodli behom troch minút. Všetko začal v 51. minúte španielsky útočník Iago Falque.

Turín FC – SS Lazio 3:1 (0:0)
Góly: 51. Falque, 53. Lukič, 80. De Silvestri – 66. Immobile

Druhý gól strelil o dve minúty neskôr srbský stredopoliar Saša Lukić. Po hodine hry vykresal iskierku nádeje pre hostí najlepší strelec Lazia Ciro Immobile. Posledné slovo mali napriek tomu domáci. Skóre uzatvoril Lorenzo De Silvestri.

Turínčania teraz budú s napätím sledovať, či rozhodne arbitrážny súd v prospech, alebo v neprospech milánskeho AC. Rossoneri sú totiž opäť obvinení z porušenia finančných pravidiel fair-play.

Sampdoria – Juventus 2:0 (0:0)
Góly: 84. Defrel, 90+1. Caprari

Sampdoria si v poslednom kole Serie A pripísala cenný skalp staronového majstra z Turína. Skóre otvoril na konci zápasu po prihrávke Manola Gabbiadiniho francúzsky zakončovateľ Gregoire Defrel. V záverečnej minúte riadneho hracieho času pečatil nechytateľným spôsobom na konečných 2:0 Gianluca Caprari.

AS Rím – Parma Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 35. Pellegrini, 89. Perotti

Atalanta Bergamo – US Sassuolo 3:1 (1:1)
Góly: 35. Zapata, 53. Goméz, 65. Pašalič – 19. Berardi
ČK: 45+4. Berardi, 83. Magnanelli

Čiernym koňom Serie A sa v tomto ročníku bezpochyby stala nenápadná Atalanta Bergamo. Okrem finálovej účasti v talianskom pohári obsadila fantastické tretie miesto a vybojovala si premiérovú účasť v Lige majstrov.

Pomohol jej k tomu ofenzívny klenot Sassuola Domenico Berardi, ktorý síce strelil úvodný gól zápasu, ale v nadstavenom čase prvého polčasu išiel predčasne pod sprchy, pretože sa nechal zbytočne vylúčiť a oslabil svoj tím. Neroverdi nakoniec dohrávali v deviatich.

Fiorentina – Janov CFC 0:0

Inter Miláno – Empoli 2:1 (0:0)
Góly: 51. Keita, 81. Nainggolan – 76. Traore

Po výhre Atalanty bolo jasné, že sa do Ligy majstrov prebojuje iba jeden milánsky veľkoklub. S veľkou dávkou šťastia sa to nakoniec podarilo Interu, ktorý mal pred zápasom lepšiu východiskovú pozíciu ako mestský rival a napokon tesne zdolal Empoli. Nováčik mal pritom v závere viacero šancí na vyrovnanie, čím by sa zachránil v Serie A. Na jeho škodu ani jednu nevyužil a po roku sa vracia do Serie B.

SPAL 2013 – AC Miláno 2:3 (1:2)
Góly: 28. Vicari, 53. Fares – 18. Calhanoglu, 23. a 66 (PK) Kessie

Výborná forma v poslednom mesiaci napokon Rossoneri na postup do Ligy majstrov nestačila a napriek víťazstvu v poslednom kole končí na piatom, nepostupovom mieste. Červenočierny klub z hlavného mesta módy sa bude musieť opäť uspokojiť s Európskou ligou. Ani tú však ešte nemá istú, pretože mu od UEFY hrozí ročný trest za porušenie finančných pravidiel.