Milánskym klubom vystrieľali body Argentínčania, Neapol schladil Sassuolo (Serie A 8. kolo)

Milánske AC opäť spasil argentínsky bombardér Gonzálo Higuaín, mestského rivala pre zmenu kapitán Mauro Icardi. Neapol si v náročnom súboji poradil so Sassuolom.

AC Miláno – Chievo Verona 3:1 (2:0)
Góly: 27. a 34. Higuaín, 56. Bonaventura – 63. Pellissier

Rossoneri zrejme našli v Gonzálovi Higuaínovi to, čo hľadali už niekoľko posledných sezón. Argentínčan sa presadil už v piatom zápase po sebe. Zaujímavosťou je, že na všetky góly v tejto sezóne mu asistoval Španiel Suso.

Tretí gól v druhom polčase pridal taliansky záložník Jack Bonaventura. Za hostí už len korigoval na konečných 3:1 Pellissier.

SSC Neapol – Sassuolo Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 3. Ounas, 72. Insigne

Neapolčania schladili vášne ambiciózneho Sassuola už v tretej minúte. Parádny gól strelil mladučký Alžírčan Adam Ounas.

Na 2:0 upravil v 72. minúte Lorenzo Insigne, ktorému sa pod Ancelottim na novom poste v útoku nesmierne darí a momentálne prežíva azda najlepšie obdobie vo svojej kariére. Minulý týždeň vybavil Liverpool, dnes krásnym spôsobom poistil víťazstvo Partenopei v zápase s nevyspytateľným Sassuolom.

SPAL 2013 – Inter Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 72. Paloschi – 14. a 78. Icardi

Inter konečne začal podávať výkony, ktoré od neho všetci očakávali. V dnešnom zápase so SPALom ho poslal do vedenia Mauro Icardi.

V 72. minúte však prišlo vyrovnanie z kopačky Paloschiho. Hráči SPALu sa však dlho neradovali, pretože o šesť minút neskôr opäť zaúradoval kapitán hostí Icardi. Nerazzurri už ďalší gól vo svojej sieti nepripustili, a tak sa tešili z tesnej výhry na pôde súpera.