Caicedo šokoval Juventus, remizovali aj milánske veľkokluby (Serie A 7. kolo)

Bianconeri nedokázali vo večnom meste udržať tesné vedenie a na ceste za obhajobou stratili ďalšie dva body. Na úvodný gól Cristiana Ronalda, ktorý si v závere zápasu privodil zranenie, odpovedal v piatej minúte nadstaveného času 32-ročný Ekvádorčan Felipe Caicedo.

Aj druhý šláger Serie A skončil remízou 1:1. Na úvodný gól Lautara Martinéza odpovedal o dvadsať minút neskôr ruský hráč Aleksey Miranchuk, ktorý si otvoril strelecký účet v Taliansku hneď pri svojej premiére.

V Bologni sa otváralo skóre už po dvadsiatich minútach. Z gólu sa však neradovali domáci, ale favorizovaný Neapol. Druhý gól si v talianskej najvyššej súťaži pripísal Victor Osimhen.

Líder tabuľky nevyužil piatkovú stratu druhého Sassuola a aj on si pripísal iba bod za remízu. Tú nakoniec predsa len zariadila najväčšia hviezda domácich Zlatan Ibrahimovič. Najlepší hráč Serie A za mesiac október najprv nepremenil pokutový kop. Všetko si ale napravil o pol hodinu neskôr v nadstavenom čase. Po prihrávke Brahima Díaza strelil posledný gól zápasu. Švéd sa v lige trafil už osemkrát a vedie tabuľku strelcov.

Lazio – Juventus 1:1 (0:1)
Góly: 90+5. Caicedo – 15. C. Ronaldo

Atalanta Bergamo – Inter Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 79. Miranchuk – 58. Martinéz

Bologna – Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 23. Osimhen

AC Miláno – Hellas Verona 2:2 (1:2)
Góly: 27. Magnani (VG), 90+3. Ibrahimovič – 6. Barák, 19. Calabria (VG)