Parma získala ďalšie cenné body, Neapol zakopol s Chievom (Serie A – 13. kolo)

Nováčik Serie A zvládol ďalší zápas a pripísal si dôležité tri body do ligovej tabuľky. Neapolčania nezvládli zápas na domácej pôde s posledným Chievom, keď nedokázali prestreliť fantastického Sorrentina.

Parma Calcio – Sassuolo 2:1 (2:1)
Góly: 6. Gervinho, 25. Alvés – 36. Babacar (PK)

Rýchlonohý Gervinho opäť potvrdil svoju dôležitosť a v drese nováčika si pripísal už svoj piaty gól. V 25. minúte viedla Parma už dvojgólovým rozdielom. Po chybe Andrea Consigliho sa presadil Bruno Alves.

Sassuolo dokázalo odpovedať iba jediný raz. V 36. minúte znížil Khouma Babacar z pokutového kopu. Parma vďaka víťazstvu preskočila Sassuolo a dostala sa na krásne šieste miesto v Serie A.

SSC Neapol – Chievo Verona 0:0

Neapolčania boli v dnešnom súboji jasným favoritom. Na Stadio San Paolo privítali posledné Chievo, ktoré v súťaži ešte nevyhralo. Neapol mal celý čas loptu pod kontrolou a s postupom času stupňoval svoj tlak.

V bráne hostí sa však neskutočne rozchytal Stefano Sorrentino, ktorý zlikvidoval viacero sľubných šancí favorita. 39-ročný veterán napokon za svoj chrbát loptu nepustil a Chievo sa radovalo z cenného bodu.

SS Lazio – AC Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 90+4 Correa – 78. Kessie

Šláger kola priniesol góly až v samotnom závere. Prvý strelil s veľkým šťastím Franck Kessie. Jeho strelu tečoval do vlastnej brány Brazílčan Wallace.

Hrdinom domácich sa napokon stal Argentínčan Joaquin Correa, ktorý gólom zo štvrtej minúty nadstaveného času rozhodol o deľbe bodov.

Janov CFC – UC Sampdoria 1:1 (1:1)
Góly: 17. Piatek – 8. Quagliarella

Fanúšikovia Janova si k 125. výročiu založenia klubu prichystali naozaj nádherné choreo. To však nakoniec ich milovanému klubu k trom bodom nepomohlo. Na gól Fabia Quagliarellu z ôsmej minúty totiž dokázal odpovedať iba najlepší strelec Serie A Krzysztof Piatek.

Janov mal viac vyložených šancí, no v bráne hostí doslova čaroval mladý, 21-ročný  Talian Emil Audero. Aj vďaka nemu skončilo Derby della Lanterna nerozhodne 1:1.