Inter po rokoch ovládol Derby d’Italia, Neapol zahanbil Fiorentinu (Serie A 18. kolo)

Partenopei predviedli v Serie A po dlhej dobe taký výkon, aký od nich fanúšikovia očakávajú. Fiorentine nadelili na Stadio Diego Armando Maradona poltucet.

O vysokom víťazstve rozhodli už v prvej polovici stretnutia. Skóre otvoril kapitán Lorenzo Insigne, ďalšie tri zásahy postupne pridali jeho spoluhráči Diego Demme, Hirving Lozano a Piotr Zieliński. Po zmene strán pridal kapitán svoj druhý gól v zápase z pokutového kopu. Do streleckej listiny sa napokon zapísal aj striedajúci Matteo Politano.

V 18. kole dal o sebe opäť vedieť aj slovenský tank Juraj Kucka, ktorého zrejme nezastaví ani zranenie hlavy. V prvom polčase práve hlavičkou poslal Parmu do vedenia. Hostia si tesné vedenie nakoniec udržať nedokázali. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal Filip Djuričič.

Milánskemu Interu sa to konečne podarilo. Prvýkrát od septembra 2016 vyhral najväčšie derby v Taliansku. Na San Sire zostrelil Juventus 2:0. Víťazstvo zariadil Arturo Vidal a Nicolo Barella. Mladý záložník patril k najvýraznejším hráčom stretnutia. Okrem gólu si pripísal aj asistenciu na úvodný gól duelu. Inter v tabuľke dorovnal AC, to má zajtrajší duel s Cagliari k dobru.

Neapol – Fiorentina 6:0 (4:0)