Lecce šokovalo aj Neapol, Inter otočil derby a vracia sa do čela (Serie A 23. kolo)

Futbalisti SPALu nedokázali získať v dôležitom zápase so Sassuolom ani bod napriek tomu, že od 23. minúty viedli 1:0. Neroverdi sa v poslednej tretine zápasu presadili dvakrát a odniesli si z Ferrary tri body.

SSC Neapol po dvoch víťazstvá v rade opäť sklamal svojich fanúšikov. Na domácej pôde nestačil na ligového nováčika. Hráči Lecce prežívajú naozaj fantastické obdobie. Dnes na San Paole potvrdili, že debakel, ktorý uštedrili Turínu nebola žiadna náhoda.  Zároveň si udržali trojbodový náskok pred zostupovým pásmom.

Miláno vstúpilo do Derby della Madonnina aktívnejšie a zaslúžene išlo do vedenia. Behom piatich minút viedli červeno-čierny už 2:0 a črtalo sa veľké prekvapenie. Conte zrejme svojich zverencov cez prestávku nešetril, pretože do druhého polčasu nastúpil úplne iný Inter.

Stačili mu iba tri minúty a bolo opäť vyrovnané. Zrazu bol na koni favorizovaný Inter, ktorý cítil výhodu a šiel si za víťazstvom. Víťazný moment prišiel v 70. minúte, keď na roh Antonia Candrevu najvyššie vyskočil holandský stopér Stefan de Vrij. V nadstavenom čase spečatil víťazstvo Interu Romelu Lukaku. Nerazzuri sa po 23. kole vracajú na prvé miesto Serie A.

Inter Miláno – AC Miláno 4:2 (0:2)
Góly: 51. Brozovič, 54. Vecino, 70. De Vrij, 90+-3. Lukaku – 40. Rebič, 45+1. Ibrahimovič