Predčasné oslavy Juventusu prekazilo Udinese (Serie A 35. skolo)

Oslavy sa v Turíne odkladajú minimálne do nedele. Juventus zlyhal v Udinese napriek tomu, že viedol od 42. minúty 1:0. Domáci v druhom polčase vycítili šancu na zisk bodov.

Prepli na vyšší rýchlostný stupeň a krátko po zmene strán vyrovnali. To im nestačilo a naďalej útočili na bránu Wojciecha Szczesnyho. Odmena prišla až v nadstavenom čase. Víťazný gól strelil Seko Fofana. Juventus vyhral z posledných piatich zápasov len jediný.

Futbalisti Lazia sa po dlhšom čase radovali z víťazstva. Ciro Immobile sa opäť osamostatnil na prvom mieste tabuľky strelcov Serie A. V tejto sezóne nastrieľal 31 gólov.

Udinese – Juventus 2:1 (0:1)
Góly: 52. Nestorovski, 90+2. Fofana – 42. de Ligt

Lazio – Cagliari 2:1 (0:1)
Góly: 47. Savič, 60. Immobile – 49. Simeone