Zlatan zostrelil Neapol, Inter explodoval v závere (Serie A 8. kolo)

Futbalisti Fiorentiny svojho staro-nového trénera vôbec nepotešili. Viola podľahla po reprezentačnej prestávke nenápadnému Beneventu 0:1. Nováčik, ktorého vedie legendárny “Superpippo” Inzaghi, vyhral tretí zápas medzi elitou. Viola stratila body v šiestom zápase z ôsmich.

V dnešnom súboji s Parmou bolo hlavným strojcom úspechu ofenzívne duo Giallorossi Borja Mayoral a Henrikh Mkhitaryan. Prvý menovaný otvoril skóre, o pár minút neskôr prihral Mkhitaryanovi na druhý gól zápasu. Bývalý hráč Manchestru United, či londýnskeho Arsenalu strelil aj tretí gól domácich. Rimania si náskok udržali a dokráčali za dôležitým víťazstvom.

Na San Sire sme nakoniec videli fantastické futbalové predstavenie. Úvodný gól strelil po krásnej spolupráci Turínčanov 29-ročný útočník Simone Zaza. Vtedy ani len netušil, aký gólový koncert odštartuje. Hostia išli po zmene strán nečakane už do dvojgólového vedenia a Inter mal zarobené na ďalší trapas. V záverečne pol hodine sa však Nerazzuri vzchopili a predviedli neskutočný výkon. Podarilo sa im prakticky všetko do čoho kopli a v priebehu tridsiatich minút strelili štyri góly. Nakoniec sa tešili z víťazstva 4:2.

Najlepší strelec Serie A Zlatan Ibrahimovič úradoval aj po reprezentačnej prestávke. V šlágri kola na San Paole strelil dva góly a výraznou mierou prispel k víťazstvu Rossoneri. Neapol oslabil dve minúty po vstrelení kontaktného gólu Driesa Mertnesa Bakayoko, ktorý inkasoval druhú žltú kartu a mieril predčasne pod sprchy. Hostia pridali v závere zápasu ešte jeden gól. Aj po ôsmom kole sa udržali na prvom mieste tabuľky.

Fiorentina – Benevento 0:1 (0:0)
Gól: 52. Improta

AS Rím – Parma Calcio 3:0 (3:0)
Góly: 28. Mayoral, 32. a 40. Mkhitaryan

Inter Miláno – Turín FC 4:2 (0:1)
Góly: 64. Sanchez, 67. a 84. (PK) Lukaku, 90. Martinez – 45+2. Zaza, 62. Ansaldi (PK)

Udinese Calcio – FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 34. De Paul

Neapol – AC Miláno 1:3 (0:1)
Góly: 63. Mertens – 20. a 54. Ibrahimovič, 90+5. Hauge
ČK: 65. Bakayoko