Kucka zariadil bod pre Parmu, Neapol otočil skóre v Benevente (Serie A 5. kolo)

Sardínčania si v domácom prostredí poradili s nováčikom po čeťgólovej dráme. O víťazstve napokon rozhodli už v prvom polčase. Víťazný gól strelil 21-ročný útočník Riccardo Sottil. Po zmene strán poistil vedenie Joao Pedro.

Parma prišla o ďalšie dva body. Nakoniec mohla byť rada aj za remízu. Bod zacránil domácim slovenský reprezentant Juraj Kucka. V nadstavenom čase si postavil loptu na biely bod a vyrovnal na konečných 2:2. Bol to jeho prvý gól v aktuálnej sezóne.

Druhý nováčik z Beneventa nezískal ani bod napriek tomu, že mal súboj s favorizovaným Neapolom výborne rozohraný. Viedol až do 60. minúty. Po hodine hry však vyrovnal kapitán Partenopei Lorenzo Insigne a už o sedem minút neskôr sa presadil aj jeho spoluhráč Andrea Petagna, ktorý prišiel na trávnik len pár minút predtým. Jeho zásah bol napokon víťazný.

Obhajca scudetta stratil ďalšie dva body v Serie A. Majster zaknihoval druhú remízu v rade. Juventusu zachránil aspoň bod striedajúci Dejan Kulusevski. Švédsky talisman vyrovnal v poslednej štvrťhodine zápasu na konečných 1:1.

Cagliari – FC Crotone 4:2 (3:2)
Góly: 25. Lykogiannis, 35. Simeone, 45. Sottil, 84. Pedro – 21. Messias, 43. Molina
ČK: 48. Cigarini (Crotone)

Parma – Spezia 2:2 (1:2)
Góly: 34. Gagliolo, 90+2. Kucka (PK) – 28. Chabot, 31. Agudelo

Benevento – Neapol 1:2 (1:0)
Góly: 30. Insigne – 60. Insigne, 67. Petagna

Juventus – Verona 1:1 (0:0)
Góly: 78. Kuluševski – 60. Favilli