Hrdinom Rossoneri nezastaviteľný Ibra, dvomi gólmi sa pripomenul CR7 (Serie A – 6. kolo)

Zlatan Ibrahimovič neprestáva udivovať. V Udinese opäť potvrdil dôležitosť v zostave Stefana Pioliho. Skóre otvoril po vynikajúcej práci švédskeho kanoniera tvrdou strelou Franck Kessié. V poslednej desaťminútovke to bol práve hviezdny Ibra, ktorý rozhodol. Trafil sa v šiestom zápase v rade.

Cristiano Ronaldo sa nemohol dočkať návratu na trávnik. Fanúšikom sa okamžite pripomenul už po dvoch minútach tak. Hviezdny Portugalčan si nakoniec pripísal dva góly a výraznym spôsobom sa podieľal na víťazstve starej dámy. Juventus poskočil na tretie miesto.

Neroverdi sú zatiaľ čiernym koňom Serie A. Opäť to potvrdili v Neapole, kde zdolali domáce SSC 2:0. Úvodný gól vsietil Manuel Locatelli z pokutového kopu. Víťazstvo spečatil v nadstavenom čase Maxime Lopez.

Do janovského derby vstúpila lepšie Sampdoria. Skóre zápasu otvoril utešenou strelou český reprezentant Jakub Jankto. Stav bol už ale o pár minút opäť vyrovnaný. O vyrovnanie sa postaral Scamacca. Viac gólov nepadlo a rivali si nakoniec body podelili.

Udinese – AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 48. De Paul – 18. Kessie, 83. Ibrahimovič

Spezia – Juventus 1:4 (1:1)
Góly: 32. Pobega – 14. Morata, 59. a 76. (PK) Ronaldo, 67. Rabiot

SSC Neapol – Sassuolo 0: (0:0)
Góly: 59. Locatelli (PK), 90+5. Lopéz

Sampdoria – FC Janov 1:1 (1:1)
Góly: 23. Jankto – 28. Scamacca