Sevilla si plánuje udržať titulové nádeje, Turín chce dať KO Parme

V pondelok sa budú ligové kolá dohrávať aj v Taliansku a Španielsku.

SERIE A

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Serie A sa pozrieme do Turína, kde pôjde o veľa predovšetkým domácim. Parma síce má ešte stále matematickú šancu na záchranu, ale 11-bodové manko práve na Turín už pravdepodobne v ostávajúcich kolách nedobehne. Granata ju dnes môže definitívne katapultovať do Serie B.

A zároveň urobiť ďalší nevyhnutný krok k svojej záchrane. Turínčania sa po vynikajúcej sérii dostali zo zostupového pásma, pred Beneventom sú však iba vďaka lepšiemu skóre. Turín má ale okrem dnešného súboja s Parmou ešte jeden zápas k dobru a v boji o záchranu je tak favoritom.

Turín – Parma (komentuje M. Petro)

LALIGA

Dôležitý domáci súboj má pred sebou aj Sevilla, ktorá sa po obdivuhodnej víťaznej sérii nečakane zapojila do boja o titul. Z ôsmich zápasov vyhrali Rojiblancos sedem, dnes môžu pridať už šieste víťazstvo v rade. Vďaka nemu by udržali krok s vedúcim triom, za vedúcim Atléticom by zaostávali iba o tri body. Najbližšou prekážkou pre zverencov Julena Lopeteguiho bude Athletic Bilbao.

Baskický klub vie byť veľmi nepríjemným protivníkom, o čom sa minulý víkend presvedčilo aj madridské Atlético, ktoré Baskovia zdolali na San Mamés 2:1. V tejto sezóne dokázali uchmatnúť trofej spred nosa aj Barcelone. Do vitríny priniesli španielsky Superpohár, v ktorom si okrem Blaugranas poradili aj s Realom Madrid. Tentoraz sa pokúsia o sen pripraviť Sevillu.

Sevilla – Athletic Bilbao (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.