O veľkolepý reštart LaLigy sa postará sevillské derby

Po Bundeslige sa na obrazovky televízie DIGI SPORT konečne vracia aj španielska LaLiga. Tá nám hneď na úvod ponúkne špeciálne mestské derby, ktoré patrí medzi najväčšie v celej krajine.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dlho očakávaný reštart najvyššej španielskej súťaže je konečne tu a bude stáť naozaj za to. Prvým zápasom po viac ako trojmesačnej pauze bude totiž sevillské derby medzi FC a Betisom. Najmä pre domácich, ktorí figurujú v tabuľke na treťom mieste za Barcelonou a Realom Madrid, pôjde o nesmierne dôležité stretnutie. Boj o pohárovú Európu bude totiž zrejme nesmierne napínavý až do konca súťaže, keďže práve tretích Los Rojiblancos a siedmu Valenciu od seba delí iba päť bodov a každé zaváhanie tak môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky.

Betis je po 27. kole na 12. mieste so ziskom 33 bodov a účasť v pohároch si pravdepodobne nezopakuje. Tím Joana Rubiho má napriek tomu svoje kvality, o čom sa v poslednom kole pred vynútenou pauzou presvedčil aj kráľovský Real, ktorý si z Estadia Benito Villamarín odniesol tesnú prehru 1:2, kvôli ktorej prišiel o pozíciu lídra tabuľky. Silu súpera si uvedomuje aj český brankár domácich Tomáš Vaclík: ,,Je to veľmi náročný štart. Betis má vynikajúcich hráčov a derby je vždy špeciálne.”

Dvadsiate ôsme kolo bude všeobecne nesmierne zaujímavé, pretože Španieli, podobne ako Nemci, neabsolvovali počas vynútenej prestávky žiadny prípravný zápas a rovno nastúpia do ostrých ligových duelov. Navyše, všetky mužstvá začali trénovať iba desať dní pred reštartom. Do konca súťaže zostáva odohrať 11 kôl, zápasy sa budú hrať každý deň až do 19. júla.

Sevilla FC – Real Betis
Predpokladané zostavy:
Sevilla:
Vaclík – Navas, Kounde, Carlos, Reguilon – Jordan, Fernando, Banega – Suso, De Jong, Ocampos
Betis: Robles – Emerson, Mandi, Bartra, Moreno – Rodriguez – Fekir, Guardado, Canales, Joaquin – Moron

Na DIGI SPORT 1 začíname o 21:30 našim televíznym štúdiom, v ktorom Filip Mentel privíta Tomáša Medveďa. Derby pre vás bude komentovať Dalibor Mucha a Tomáš Bahník.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac