Sheffield chce potvrdiť formu, Arsenal uťať negatívnu sériu

Prekvapenie súťaže nováčik Sheffield United privíta na svojom trávniku Dúbravkov Newcastle United.

Domácim patrilo po 14. kole s 19 bodmi skvelé siedme miesto, čo je pre nich historicky najlepší štart do ročníka po postupe od sezóny 1974/75, v ktorej mali po štrnástich zápasoch na konte rovnako 19 bodov.

Zaujímavosťou pri pohľade na tabuľku je aj bilancia strelených a inkasovaných gólov. Sheffield často sieť nerozvlní, doteraz sa mu to podarilo 17-krát, ešte menej z nej ale loptu vyťahuje – len 13-krát. V sumáre je to 30 gólov, čo je najmenej zo všetkým klubov v celej súťaži.

Aj keď hľadanie kanoniera, ktorý by tím gólovo ťahal, v Newcastli pokračuje (o 13 doterajších zásahov sa postaralo 9 rôznych hráčov), straky sa začínajú dvíhať nahor.

V štrnástich zápasoch nazbierali 16 bodov, čo je o štyri viac ako v tejto fáze súťaže v minulom ročníku a je to ich najlepší výsledok za päť rokov, keď ešte v ročníku 2014/15 nazbierali bieločierni 20 bodov. Svoj podiel na tom má aj slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý si naďalej drží pozíciu jednotky medzi žrďami.

Pôjde už o 125. vzájomné meranie síl týchto tímov a ich bilancia je pomerne vyrovnaná – Sheffield triumfoval 49-krát, Newcastle 46-krát a 29 duelov sa skončilo nerozhodne. V Premier League sa proti sebe postavili v štyroch stretnutiach a každý z tímov vyhral dva razy.

Zatiaľ posledné stretnutie týchto klubov sa odohralo ešte v apríli 2010, Newcastle vtedy v rámci Championship zvíťazil doma 2:1. Jediným pamätníkom tohto zápasu na oboch stranách je Andy Carroll.

Komentátorom dnešného duelu bude Marek Skáčik.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Hneď po skončení merania síl medzi Sheffieldom United a Newcastlom zamierime na Emirates Stadium, kde sa bude hrať súboj medzi Arsenalom a Brightonom.

Utrápení domáci čakajú na výhru už osem zápasov vo všetkých súťažiach, čo je ich najhoršia séria od roku 1992 a najdlhšie čakanie na víťazstvo od roku 1977.  Aj to sa podpísalo na najhoršom štarte do sezóny od ročníka 1994/95, v ktorom napokon kanonieri skončili až dvanásti.

Dočasný manažér Freddie Ljungberg však dnes bude mať výbornú príležitosť túto negatívnu šnúru preťať. Na Emirates, kde Arsenal ešte v tejto sezóne neprehral, zavíta Brighton, ktorý v predchádzajúcich štyroch zápasov na ihriskách súperov nezískal ani bod.

Dopomôcť by k tomu mal aj Pierre-­Emerick Aubameyang, ktorý sa presadil vo všetkých troch zápasoch, ktoré proti Brightonu doteraz hral a gólom bude chcieť určite prispieť aj “jubilant” v domácom drese Alexandre Lacazette, pre ktorého to môže byť dnes stý zápas v drese kanonierov.

Stretnutím, na ktoré sa naživo napojíme hneď po skončení zápasu v Sheffielde, vás bude sprevádzať Matúš Lukáč.