Skončí okrem Schalke v Bundeslige aj Hertha?

Táto sezóna sa vôbec nevyvíja podľa predstáv dvoch tradičných celkov nemeckej Bundesligy. Schalke je na odpis prakticky celú sezónu, blízko k zostupu má aj Hertha. Berlínsky celok zabojuje o body proti Leverkusenu. V tabuľke by chcel starú dámu už dnes preskočiť ohrozený Mainz.

Ten zabojuje o dôležité body v PreZero Arena, kde svoje domáce zápasy hráva Hoffenheim. Mužstvo okolo Andreja Kramariča momentálne prežíva dobré obdobie. Jeho štvorzápasovú šnúru bez prehry ale v minulom kole ukončil Stuttgart, ktorému podľahol 0:2.

V najlepšom období sezóny sa nachádza Mainz, ktorý bol s jedným víťazstvom ešte nedávno na úrovni Schalke. Od konca januára sa ale nakopol a ukázal, že bude bojovať o záchranu až do posledného kola a darí sa mu to náramne.

Odvtedy vyhral štyri zápasy z ôsmich, v ďalších dvoch stretnutiach získal bod. Naposledy si doma poradil s Freiburgom 1:0. Víťazstvo zariadil v 84. minúte Quaison. Ak by dnes Mainz opäť dokázal bodovať naplno, tak by sa po dlhej dobe konečne dostal zo zostupového pásma.

Hoffenheim – Mainz (komentuje S. Suvák)

Schalke sa topí vo finančných problémoch. Pred sezónou sa muselo opäť zbaviť najkvalitnejších hráčov, a preto sa jeho trápenie očakávalo. Hertha ale žiadnymi finančnými problémami netrpí. Práveže patrí ku klubom, ktoré majú v krajine najviac finančných prostriedkov.

A cez leto to potvrdili, veď bohatý investor Lars Windhorst investoval do klubu viac ako 150 miliónov a rok predtým ešte viac. V tejto sezóne získal až desať hráčov a nie hocijakých.

Prišiel napríklad Alexander Schwolow, Jhon Cordoba, Matteo Guendouzi, či naposledy bývalý nemecký reprezentant Sami Khedira. Spolu s nimi prišli aj veľké ambície. Tie sa však Herthe absolútne nedaria naplniť. Stará dáma je až na šestnástom mieste tabuľky a reálne jej hrozí vypadnutie. Dnes sa situáciu pokúsi napraviť v domácom súboji s Leverkusenom, ktorému sa v posledných týždňoch vôbec nedarí. Vyhral iba dva zápasy z ôsmich.

Hertha Berlín – Leverkusen (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
17:55 DS8 Freiburg – Augsburg