Fulham privíta Cardiff, kľúčový súboj pre Luton

Kluby z Premier League si dnes doprajú oddych. Na ten ale môžu zabudnúť fanúšikovia ostrovného futbalu, na PREMIER SPORT totiž odvysielame dva priame prenosy a jeden záznam z Championship.

Huddersfield Town sa podvečer pobije o ďalšie tri body s posledným Lutonom. Spodná časť tabuľky je nesmierne vyrovnaná, aj Luton má štyri kolá pred koncom stále šancu na záchranu. Osemnásty Huddersfield má len o šesť bodov viac, od pásma zostupu ho delia ale len dva. Náskok si vybudoval v troch predchádzajúcich zápasoch, z ktorých ani jeden neprehral. Do konca ročníka tak má narozdiel od Lutonu všetko vo vlastných rukách. Hostia musia vyhrať minimálne dva zápasy, inak sa vrátia do League One.

Huddersfield Town – Luton Town (komentuje F. Mentel)

Predpokladané zostavy:
Huddersfield: Lossl – Chalobah, Stearman, Schindler, Toffolo – Hogg, O’Brien – Kachunga, Smith-Rowe, Grant – Mounie
Luton: Sluga – Bree, Carter-Vickers, Bradley, Potts – Berry, Cranie, Mpanzu – Lee – Collins, Hylton

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Boj Fulhamu o Premier League bude pokračovať už v piatok večer na Craven Cottage. V domácom prostredí chalupári privítajú priameho súpera v boji o postup z Walesu. Fulham má po reštarte Championship neskutočne náročný program, v šiestom zápase sa postaví už štvrtému tímu z prvej šestky. Fulham postupne čelil Brentfordu, Leedsu a naposledy Nottinghamu, prvým dvom podľahol, potom sa už ale londýnsky klub postavil na nohy a vyhral tri zápasy v rade. Vďaka tomu si udržal štvrté miesto v súťaži, na priamy postup však štyri kolá pred koncom stráca sedem bodov. Na potvrdenie účasti v play-off mu však stačia už len dva.

Na baráž o postup do Premier League si brúsia zuby aj v Cardiffe. Momentálne im patrí v tabuľke šieste, teda posledné miesto zaručujúce meistenku do play-off. Na to si však robia zálusk aj ďalšie tri mužstvá – rival z Walesu Swansea stráca na Cardiff iba bod, Preston a Derby dva. Boj o šancu na postup do PL bude v Championship poriadne zaujímavý a napínavý až do úplného konca.

Fulham – Cardiff City (F. Mentel)

Predpokladané zostavy:
Fulham: RODÁK – Odoi, Hector, Ream, Bryan – Reed, Arter, Onomah – Knockaert, Mitrovič, Kebano
Cardiff: Etheridge – Sanderson, Morrison, Nelson, Bennett – Bacuna, Ralls, Vaulks – Hoilett, Glatzel, Mendez-Laing

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

ZÁZNAM

15:05 Leeds – Stoke City (K. Jakubovič)

 

Zobraziť viac