Šláger na Old Trafford, (už) pohodička na St. Mary’s

Utorkový program Premier League ponúkne atraktívny súboj tímov z top 4 v Manchestri a v Southamptone sa môžeme dočkať uvoľnenej futbalovej jazdy dvoch už zachránených klubov.

Zrejme už ani najzarytejší fanúšikovia United neveria, že by v tejto sezóne z toho ešte mohol byť titul, ale kým šanca horí, prečo pod ňu neprikladať polienka. Strata na mestského rivala by v prípade výhry červených diablov v dnešnom zápase bola sedembodová, takže minimálne do ďalšieho kola by nádej mohla žiť. Naopak, ak by prehrali, Guardiolovci môžu otvárať šampanské.

Podobná atmosféra ako u Red Devils ale vládne aj u The Blues v Londýne. Tí sériou skvelých výsledkov poskočili už na tretie miesto a tiež asi dúfajú, že ak by motyka vystrelila, mohlo by z toho byť nakoniec aj “striebro”. Týmto ambíciám by ale Solskjaerovci mohli dať utrum už dnes.

Proti ale bude tím, ktorý môže zažiť podobné sklamanie, ako v minulej sezóne. V tej v poslednej chvíli prišiel o miestenku do Ligy majstrov a musel sa uspokojiť “len” s Európskou ligou.  A líškam z Leicestru to hrozí aj tentokrát. Skvele namazaný ofenzívny stroj Brendana Rodgersa začal v závere ročníka akosi zadrhávať a The Foxes si v predchádzajúcich šiestich kolách pripísali len dve výhry, ku ktorým pridali remízu a až tri prehry.

To naplno využila už spomínaná Chelsea, ktorá poskočila na tretiu priečku. Leicester môže za to, že je ešte stále štvrtý, ďakovať najmä tomu, že para došla aj kladivárom. Zabúdať ale nemôže na Liverpool, ktorý síce stráca šesť bodov, no má ešte zápas k dobru. A navyše, žreb neporovnateľne prijateľnejší. Kým The Reds do konca sezóny vyzvú okrem červených diablov ešte West Brom, Burnley a Crystal Palace, na Leicester čaká okrem United Chelsea a Tottenham. Pre líšky tak môže byť každý získaný bod mimoriadne dôležitý.

V predchádzajúcich dvoch zápasoch červení diabli recept na líšky nenašli, v lige s nimi remizovali 2:2 a pred dvomi mesiacmi v FA Cupe prehrali 1:3.

Manchester United – Leicester (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Na St. Mary’s môžeme byť večer svedkami zaujímavého futbalu, keďže oba tímy už môžu hrať bez obáv o udržanie sa v súťaži. Rozhodla o tom včerajšia domáca prehra Fulhamu s Burnley, ktorá definitívne stanovila trio vypadávajúcich.

Vydýchli si najmä svätci, pre ktorých je tento rok zatiaľ ako zo zlého sna. Jedno z príjemných prekvapení úvodu sezóny vyhralo v 18 ligových zápasoch v tomto kalendárnom roku len tri, dvakrát remizovalo a až trinásťkrát odchádzalo z trávnika ako porazené. Tabuľkou tak letelo strmo nadol a až včerajší výsledok z Londýna ich v závere sezóny zbavil strachu z možného vypadnutia.

Zverenci Roy Hodgsona si miestenku do ďalšieho ročníka medzi elitou zabezpečili už počas víkendu výhrou v Sheffielde a tak si túto sezónu môžu už len v pohodičke užívať. Dočkať by sme sa tak mohli ofenzívneho predstavenia s množstvom gólov. Veď už obom nejde prakticky o nič, tak prečo seba aj fanúšikov nezabaviť futbalom…

Southampton – Crystal Palace (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.