Šokujúce zaváhanie Barcelony, koniec sna o sezóne bez prehry (La Liga 37. kolo)

Lionel Messi si zrejme rovnako ako priaznivci Kataláncov len neveriacky pretierali oči, keď videli, čo sa deje na Estadio Ciudad de Valencia.

Levante vyhrávalo nad novým majstrom súťaže už po polhodine 2:0 a hoci Coutinho ešte pred prestávkou znížil, po nej nasúkali domáci do siete ter Stegena ďalšie tri góly a v 56. minúte viedli 5:1. Barca pritom za predchádzajúcich 36 zápasov La Ligy inkasovala len 24-krát a Levante nastrieľalo v priemere len 1,3 gólu na stretnutie!

V závere tak už ani zavŕšenie hetriku Coutinhom a jedenástkový zásah Suáreza nezabránili tomu, aby Barcelona túto sezónu La Ligy bez prehry predsa nedohrala.

Hrdinami domácich sa stala dvojica Boateng a Bardhi, prvý menovaný zaznamenal hetrik, druhý prispel k nečakanej výhre dvoma zásahmi.

La Liga 37. kolo
Levante – FC Barcelona 5:4 (2:1)
Góly: 9., 30. a 49. E. Boateng, 46. a 56. E. Bardhi – 38., 59. a 64. Philippe Coutinho, 71. L. Suárez (11m)

Espanyol – Málaga 4:1 (3:1)
Góly: 8. Gerard Moreno, 27. Sergio García, 30. Léo Baptistão, 79. P. Piatti (11m) – 39. Adrián (11m)