V dohrávke navštívime Southampton

Sedemnáste kolo anglickej Premier League uzatvoríme na St. Mary’s Stadium v Southamptone.

Svätci privítajú v domácej aréne aktuálneho majstra a lídra tabuľky a budú chcieť znovuobjaviť stratenú formu. V polovici decembra bol Southampton v prvej päťke a patril k najväčším prekvapeniam jesennej časti. Nabitý program počas sviatkov ale Saints vôbec nezvládli, keď nevyhrali ani jeden zo štyroch zápasov.

V nich tesne podľahli Manchestru City a trikrát remizovali, body si delili vo všetkých prípadoch s londýnskymi celkami. Svätci sa navyše v troch zápasoch v rade nedokázali presadiť ani raz a dnes večer to bude pre nich pravdepodobne ešte náročnejšie.

Aj keď obrana Liverpoolu nie je v tejto sezóne najmä vinou početných zranení silnou stránkou majstra a Jürgen Klopp je nútený so skladaním defenzívnej formácie poriadne improvizovať, s odstupom času môžeme povedať, že sa mu to pomerne darí.

Majster v prvom rade nesmie zaspať, pretože po dvoch zbytočných stratách s West Bromwichom a Newcastlom sa na neho bodovo dotiahol Manchester United. Nezaostáva ani ambiciózny Leicester, ten ale odohral o jeden zápas viac. Liverpool aktuálne ťahá úctyhodnú dvanásťzápasovú sériu bez prehry, no až šesť duelov sa počas nej skončilo remízou.

Jürgenovi Kloppovi sa v súbojoch s Ralphom Hasenhütlom darí, všetky štyri doterajšie duely vyhral. Liverpool navyše neprehral ani jeden vzájomný zápas z posledných ôsmich, keď šešťkrát zvíťazil a dvakrát sa stretnutie týchto tímov skončilo nerozhodne. Zatiaľ posledný duel vyhral Liverpool jednoznačne 4:0, dvakrát sa presadil Mohamed Salah a po jednom góle pridali Alex Oxlade-Chamberlain a Jordan Henderson.

Southampton – Liverpool (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Záznam: Championship
15:35 Sheffield Wednesday – Derby County (K. Jakubovič)