Škótsku ligu odštartujeme v Aberdeene

Ani v auguste neostaneme bez futbalu. O program sa nám postará škótska najvyššia súťaž. Jazdci z Glasgowa sa v tomto ročníku pokúsia narušiť hegemóniu nenávideného Celticu.

A práve Rangers odštartuju ligovú sezónu 2020/21. Na Pittodrie Stadium v Aberdeene sa pokúsia poraziť domáci výber, čo sa im v poslednom období až tak nedarí. V Aberdeene vyhrali iba jeden zápas z posledných šiestich. Ak chcú jazdi naozaj zosadiť Celtic z ligového tróna po desiatich rokoch, nesmú si dovoliť takmer žiadne straty. V minulom ročníku stratil Celtic body iba v štyroch zápasoch z tridsiatich. Rangers zaváhali osemkrát a práve to ich stálo titul.

Napriek tomu môžu byť s minulou sezónou oba kluby spokojné. Obe mužstvá si zahrajú v Európskej lige. Rangers do nej postúpili z druhého miesta priamo, Aberdeen sa o skupinovú fázu pobije v kvalifikácii. V tejto sezóne budú chcieť jazdci dokázať viac. Mužstvo Stevena Gerrarda si brúsi zuby na ligový titul, ktorý naposledy získalo v roku 2011. Víťazstvo v úvodnom zápase by mu určite padlo vhod. Jednoduché to určite nebude. Posledné dva vzájomné zápasy skončili remízou.

Aberdeen – Rangers (komentuje F. Mentel)

Predpokladané zostavy:
Aberdeen: Lewis; Logan, Taylor, McKenna, Considine; Ojo, Ferguson, Bryson; McLennan, Anderson, Kennedy
Rangers: McGregor; Tavernier, Edmundson, Goldson, Barisic; Kamara, Jack; Hagi, Aribo, Kent; Morelos

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.