Spoznáme nového majstra LaLigy ?

Žiadna európska ligová súťaž nie je v tejto sezóne taká vyrovnaná, ako LaLiga. Už dnes sa ale môže za určitých podmienok o všetkom rozhodnúť.

Tomu bude chcieť zabrániť Barcelona aj Real Madrid. Katalánsky veľkoklub má zo všetkých troch hlavných ašpirantov na titul najhoršiu východiskovú pozíciu. Titul získa iba vtedy, ak vyhrá oba zvyšné zápasy a Atlético v nich získa iba bod. Ak dnes Los Colchoneros zdolajú Osasunu, Barca je z hry vonku. Bez ohľadu na výsledok z Madridu si ale pôjde v súboji s Celtou Vigo za víťazstvom.


Kelti sú na tom viac-menej úplne rovnako a dnes sa rozhodne pokúsia Barcelonu na Camp Nou zdolať. To sa im naposledy podarilo v roku 2014. Celta má ešte stále matematickú šancu na kvalifikáciu do pohárovej Európy. Na Betis a Villarreal stráca päť bodov.

V zvyšných dvoch kolách ale musí bodovať naplno a veriť, že rivali v oboch prípadoch zlyhajú. Pravdepodobnosť na úspech je veľmi malá. Celta môže byť aj napriek tomu so sezónou mimoriadne spokojná. V posledných troch ročníkoch bojovala do posledných kôl o záchranu, v tejto sezóne by jej už umiestnenie v prvej desiatke nemalo uniknúť.

Barcelona – Celta Vigo (komentuje D. Mucha)

Majstrovský Real Madrid je na tom o niečo lepšie ako Barcelona. Nazbieral o dva body viac a pokiaľ dnes zvíťazí, bude v hre o titul až do posledného kola. Ak Atlético stratí aspoň dva body s Osasunou a Los Blancos uspejú na San Mamés, prepracujú sa do čela. To však bude mimoriadne náročné. Real má pred sebou v porovnaní s Atléticom a Barcou oveľa náročnejšiu prekážku.

Athletic Bilbao je v roku 2021 “katom veľkých”. V Superpohári si baskický klub poradil aj s Realom, aj s Barcelonou, v LaLige dokázal v posledných týždňoch zdolať Atlético aj silnú Sevillu.


Futbalisti Realu budú musieť siahnuť na dno svojich síl a dúfať, že mestský rival opäť zaváha. Bohvie ako s hráčmi otrasú špekulácie o druhom konci Zinedina Zidana na lavičke kráľovského klubu, ktoré sa v posledných dňoch chrlia zo všetkých strán.

Interné problémy ale pravdepodobne pred zápasom hodia všetci za hlavu a budú sa spoliehať na dosiahnutie spoločného cieľa. Triumf v LaLige by napokon mohol všetko zmeniť. Real sa bude spoliehať na vynikajúce výsledky na štadiónoch súperov. Pusinky nazbierali vonku najviac bodov zo všetkých klubov, prehrali iba jeden zápas.

V poslednom kole potom Real Madrid privíta silný Villarreal. Opäť to bude mať podľa papierových predpokladov najťažšie zo všetkých. Barcelona pocestuje na štadión posledného Eibaru, Atlético pre zmenu navštívi o záchranu bojujúci Real Valladolid.

Athletic Bilbao – Real Madrid (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
18:25 DS9 Real Sociedad – Real Valladolid
18:25 DS8 Atlético Madrid – Osasuna
18:25 DS7 Villarreal – Sevilla