Kohúti stoja pred ďalšou výzvou

Spurs sa musia po štyroch dňoch okamžite spamätať z trpkej prehry. Už dnes ich čaká ďalší ostrý zápas s tabuľkovým susedom, ktorý ich buď naštartuje do zvyšných bojov, alebo im definitívne podlomí nohy.

Premier League

Mužstvo Josého Mourinha musí v pondelok zareagovať na nečakané zaváhanie zo Sheffieldu. Do cesty sa mu však postaví ďalší nevyspytateľný súper, tentokrát z Liverpoolu. Everton je po reštarte vo vynikajúcej forme, neprehral ani jeden duel z troch. Na úvod remizoval v mestskom derby s FC, následne vyhral v Norwichi a formu potvrdil aj naposledy v domácom súboji s ambicióznym Leicesterom. Na Tottenham stráca po 32. kole iba bod a dnes má obrovskú príležitosť k tomu, aby ho v tabuľke preskočil a posunul´sa do prvej polovice tabuľky.

Tottenham pokračuje v nevýrazných výkonoch aj po prestávke, kvôli čomu skĺzol na deviate miesto súťaže. Na Ligu majstrov v budúcej sezóne môžu kohúti zabudnúť, pomaličky sa však začína vzďaľovať aj Európska liga. Fanúšikovia Spurs si na účasť v pohárovej Európe za posledné roky zvykli a tohtoročný neúspech by bol pre nich obrovským sklamaním. Príchod Josého Mourinha na sever Londýna sa tak zatiaľ ukazuje pre Tottenham skôr ako nevydarený. Do konca ročníka však ostáva vrátane dnešného zápasu šesť kôl, v hre je ešte 18 bodov a kohúti tak majú stále šancu svoju doteraz nie práve vydarenú sezónu napraviť.

Začať musia už dnes v domácom prostredí, kde sa im relatívne darí, iba štyri mužstva v súťaži získali v domácom prostredí viac bodov. Na druhej strane, Evertonu to “vonku” príliš nejde a v štatistikách na ihriskách súperov patrí k najhorším. Zo šestnástich zápasov sa z víťazstva tešil iba v štyroch prípadoch, trikrát získal bod za remízu. Posledný zápas v Norwichi sa mu však podaril. Zaujímavosťou ale je, že karamelky nevyhrali vonku dva zápasy v rade od roku 2016 a na štadióne tímu z takzvanej “veľkej šestky” vyhrali naposledy ešte v roku 2013.

Tottenham – Everton (komentujú Radotínský, Kaiser)

Predpokladané zostavy:
Tottenham: Lloris; Aurier, Sanchez, Alderweireld, Davies; Sissoko, Lo Celso; Bergwijn, Alli, Son; Kane
Everton: Pickford; Sidibe, Keane, Holgate, Digne; Iwobi, Gomes, Sigurdsson, Bernard; Calvert-Lewin, Richarlison

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship – Záznamy

15:35 Derby County – Nottingham Forest (F. Mentel)
18:00 Bristol City – Cardiff City (F. Mentel)

 

Zobraziť viac