Juventus pokračuje v boji o top 4, na San Siro zavíta Sassuolo

V Taliansku to bude ešte veľmi zaujímavé. V akcii sa dnes predstavia tri kluby, ktoré si v predchádzajúcich hodinách vyslúžili od ostatných účastníkov Serie A a aj fanúšikov poriadne ostrú kritiku.

AC Miláno, Inter a Juventus sa mali pripojiť k novému futbalovému projektu s názvom Európska Superliga a razantným spôsobom zmeniť dnešný futbal tak, ako ho poznáme. Tri najúspešnejšie kluby z Talianska mali spolu s ďalšími deviatimi celkami z Anglicka a Španielska patriť k zakladateľom súťaže, z ktorej by nikdy nevypadli a bez ohľadu na výsledky a aktuálnu formu by v nej hrali každý rok. To sa samozrejme okrem UEFA a FIFA nepáčilo ani vedeniu Serie A, ostatným klubom v súťaži a v neposlednej rade fanúšikom. Už po dvoch dňoch to ale vyzerá, že z celého “super nápadu” napokon nebude nič.

Celé toto divadielko sa týkalo najmä majiteľov a prezidentov klubov a funkcionári jednotlivých súťaží, hráči a tréneri sledovali túto rošádu podobne ako my v úlohe diváka. Dnes sa budú môcť ale opäť sústrediť na futbal, v zostávajúcich siedmich kolách tohto ročníka Serie A ešte pôjde o veľa.


Rossoneri cez víkend využili stratu Interu a stiahli manko na 9 bodov. To je krátko pred koncom sezóny stále veľmi veľa, ale pokiaľ existuje možnosť, treba sa pokúsiť aj o nemožné.

AC Miláno privíta na San Sire nevyspytateľné Sassuolo, ktoré po dlhých týždňoch konečne zažehnalo krízu a dokázalo zvíťaziť. Dokonca dvakrát po sebe. Kvôli zlým výsledkom v roku 2021 už ale Neroverdi na pohárové miesta nedosiahnu. Vo zvyšných zápasoch sa pokúsia udržať na vynikajúcom ôsmom mieste a druhý rok po sebe potvrdiť, že sú najlepším tímom mimo prvej sedmičky.

AC Miláno – Sassuolo (komentuje R. Kmeťo)

Fanúšikovia a futbalisti Juventusu po dlhých rokoch z futbalu veľa radosti nemajú. Z Ligy majstrov opäť vypadli predčasne, po desiatich rokoch prídu o titul a v krátkej dobe možno aj o prezidenta.

Práve prezident Juventusu a donedávna šéf Európskej asociácie futbalových klubov (ECA) Andrea Agnelli mal byť spolu s Florentinom Pérezom (prezident Realu Madrid) hlavným mužom novovznikajúceho  projektu, a preto logicky čelí aj najväčšej kritike. V médiách sa nahlas špekuluje o jeho konci.


Nech už sa situácia so Superligou skončí akokoľvek, v Turíne v lete očakávame veľkú revolúciu. Po rokoch nadvlády prišli o všetko a prípadný úspech v Coppa Italia situáciu nevylepší.

Finále Bianconeri odohrajú proti Atalante Bergamo, ktorej pred tromi dňami v bitke o tretie miesto podľahli 0:1. Situáciu budú chcieť napraviť v domácom súboji s predposlednou Parmou. Tá sa po troch rokoch pravdepodobne vráti do Serie B, pretože na záchranu v tejto chvíli stráca už 10 bodov.

Juventus – Parma (M. Petro)

Inter si aj napriek deľbe bodov s Neapolom s najväčšou pravdepodobnosťou už dokráča k vytúženému Scudettu. Ak by sa mu to za aktuálnych podmienok nepodarilo, bola by to neuveriteľná senzácia. V podstate ho ani nemá kto ohroziť, pretože Juventus je mimo a AC Miláno na to pri všetkej úcte po výkonoch z predchádzajúcich mesiacov stále ešte nemá.


Zrejme jediným tímom, pred ktorým sa modročierni ešte môžu mať na pozore, by mohla byť Atalanta Bergamo. Tá síce na suseda z Milána aktuálne stráca až 11 bodov, už tretí rok po sebe ale potvrdzuje, že závery sezóny má brilantné. Inter však body len tak nerozdáva, pred remízou v Neapole vyhral 11 stretnutí v rade a obrovským favoritom bude aj večer. Nerazzurri totiž navštívia Speziu.

Spezia – Inter (R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.