Stuttgart vyzve Bochum, v Championship Brentford proti Derby

Pondelok v našom vysielaní bude patriť zápasom z druhých najvyšších súťaží. Popoludní si pripomenieme víkendový duel Brentfordu s Derby County, večer v priamom prenose zavítame do Stuttgartu.

V minulej sezóne bundesligový Stuttgart v druhej najvyššej nemeckej súťaži síce ešte neprehral, no remízy na ihriskách Aue a predovšetkým Heidenheimu, kde viedol už 2:0, znamenali straty, kvôli ktorým mu pred dohrávkou 5. kola patrí v tabuľke “len” piate miesto.

To si však hráči VfB môžu vylepšiť v pondelok večer, keď na svojom štadióne, kde sú v tejto sezóne zatiaľ stopercentní (Hannover i St. Pauli zdolali zhodne 2:1), privítajú trápiaci sa Bochum.

Ten od úplného dna tabuľky delí jediný bod, keď v doterajšom priebehu ročníka nazbierali len dva za domáce remízy s Bielefeldom a Wiesbadenom. Na ihriskách súperov futbalisti VfL ešte nebodovali, v Regensburgu prehrali 1:3 a v Hamburgu 0:1, a že by si túto bilanciu mali vylepšiť práve v tomto stretnutí, sa príliš neočakáva.

Či Stuttgart potvrdí úlohu favorita a poskočí v tabuľke na druhé miesto sa dozviete v pondelok večer v sprievode Filipa Mentela.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship
15:35 Záznam PS Brentford – Derby County (K. Jakubovič)