Hrať by sa malo v Nemecku, zápas v Škótsku odložili

O piatkový futbalový program sa vám postarajú dva duely 2. Bundesligy, jeden z najvyššej nemeckej súťaže a zavítame aj do Škótska.

2. Bundesliga

Fürth aj Hamburg patria k tímom, ktoré majú šancu zabojovať o postup do 1. Bundesligy, domáci sú aktuálne so šesťbodovou stratou na barážovú priečku piati, hostia okupujú práve barážové tretie miesto.

Ani jeden z nich však momentálne neprežíva práve vydarené obdobie. Gruether po dvoch výhrach na úvod odvetnej časti v nasledujúcich piatich zápasoch vyhral len raz a dvakrát prehral, HSV po troch víťazstvách v ďalších troch dueloch raz remizoval a dvakrát prehral a z troch bodov sa opäť tešil až po domácom súboji s Regensburgom.

Oba kluby potrebujú bodovať, Fürth s cieľom znížiť stratu aspoň na baráž, Hamburg zas naháňa druhý Stuttgart, aby sa vyhol baráži a postúpil priamo.

18:25 DS2 Fürth – Hamburg (komentuje F. Mentel)

Súboj v SchücoArena má jasného favorita. Je ním aktuálny líder súťaže domáca Arminia, ktorá v jarnej časti sezóny ešte neprehrala (5 výhier, 2 remízy) a na čele tabuľky má šesťbodový náskok. Jej súperom bude dvanásty Osnabrück, ktorý na ligové víťazstvo čaká už od polovice decembra. Odvtedy v ôsmich zápasoch prehral až päťkrát, aktuálne dva razy po sebe a naposledy doma s Wehenom dokonca hokejovo 2:6.

Arminia neprehrala s týmto súperom tri zápasy v rade (4:0 ešte v 3. lige, 2:0 v príprave a 1:0 v októbri tejto sezóny) a svoju šnúru by mala natiahnuť aj po dnešnom zápase.

18:25 DS3 Arminia Bielefeld – Osnabrück (K. Jakubovič)

Bundesliga

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V najvyššej nemeckej súťaži dnes pôjde o mimoriadne dôležité body v boji o záchranu. Domáca Fortuna, ktorá je na pozícii znamenajúcej účasť v baráži o udržanie sa, privíta na svojom štadióne posledný Paderborn.

Rozdiel medzi tímami je šesťbodový a tak úspech v tomto zápase môže veľa napovedať o ich šanciach na záchranu. Forma oboch klubov v novom roku je naozaj biedna, Fortuna z ôsmich zápasov vydolovala sedem bodov za jednu výhru a štyri remízy, Paderborn je na tom ešte horšie, keď získal len štyri a už štyri zápasy čaká na akýkoľvek bodový zápis. Varovným prstom pre hráčov Düsseldorfu ale musí byť októbrové meranie síl, v ktorom v Paderborne prehrali 0:2.

20:25 DS3 Düsseldorf – Paderborn (S. Suvák)

Škótska Premiership – ODLOŽENÉ

Zaujímavé meranie síl sľubuje škótska Premiership, v ktorej sa proti sebe postavia tretí Motherwell a štvrtý Aberdeen. Oba kluby v novom roku pripravili svojim priaznivcom už viacero nepríjemných prekvapení, oba v deviatich zápasoch v tomto roku vyhrali len v dvoch a prehrali až štyrikrát. Predchádzajúce dva duely v tejto sezóne sa skončili vždy výhrou hostí, v Aberdeene po výsledku 1:0, v Motherwelli 0:3.

20:40 PS Motherwell – Aberdeen (F. Mentel)