Súboj o záchranu na Olympic Stadium

West Ham a Watford sa nachádzajú len tri body nad zostupovým pásmom. Víťaz vzájomného zápasu sa tak definitívne zachráni v Premier League, porazený bude bojovať až do posledného kola.

PREMIER LEAGUE

Obaja dnešní rivali nazbierali v tejto sezóne rovnaký počet bodov, v prospech domácich hrá mierne lepšie skóre. Obe mužstvá bojujú o záchranu a zatiaľ sa im to pomerne darí. Kladivári naposledy ponížili Norwich výsledkom 4:0. Na Carrow Road koncertoval predovšetkým jeden muž, Michail Antonio strelil všetky štyri góly, teda toľko, čo dovtedy zaznamenal za celú sezónu.

Sršne po sérii prehier vyhrali dokonca dva zápasy v rade. V domácom prostredí si najprv aj oni poradili s posledným Norwichom, o štyri dni neskôr porazili rovnako 2:1 aj Newcastle United. Víťazstvo s Newcastlom zabezpečil Troy Deeney, ktorý premenil dva pokutové kopy a s ôsmimi gólmi je najlepším strelcom Watfordu v aktuálnom ročníku.

Najväčší rivali v boji o záchranu, Bournemouth a Aston Villa, zápasy 36. kola nezvládli. Prípadná remíza londýnskych klubov by znamenala jedno kolo pred koncom záchranu pre oboch rivalov. Na remízu však určite nebude hrať ani jeden z nich.

West Ham – Watford (komentuje M. Skáčik)

Predpokladané zostavy:
West Ham: Fabianski – Fredericks, Diop, Ogbonna, Cresswell – SOUČEK, Rice – Fornals, Noble, Bowen – Antonio
Watford: Foster – Kiko, Kabasele, Dawson, Masina – Capoue, Hughes – Sarr, Doukoure, Welbeck – Deeney

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL CHAMPIONSHIP

18:25 Huddersfield – West Bromwich (K. Jakubovič)

ZÁZNAM

15:30 Leeds – Barnsley (K. Jakubovič)

 

Zobraziť viac