Súboj prekvapení vo Villa Parku

Prvýkrát v tejto sezóne uvidíme predohrávku aj v Premier League, postarajú sa o ňu mužstvá Aston Villy a Leedsu United. Miernym favoritom bude domáci výber.

Naposledy sa tieto dva celky stretli v Premier League vo februári 2004, z víťazstva sa vtedy vo Villa Parku tešili domáci futbalisti. Odvtedy si dnešní rivali zmerali sily šesťkrát v Championship a všetky ich súboje boli nesmierne vyrovnané. Niečo podobné môžeme očakávať aj dnes. Ašpiranti na zostup sú zatiaľ v novej sezóne obrovským prekvapením. Aston Villa je jediným celkom v súťaži, ktorý v doterajšom priebehu nestratil ešte ani jeden bod a to vôbec nemal jednoduchý program.

Birminghamský klub postupne zdolal Sheffield, Fulham, majstrovský Liverpool a nakoniec aj Leicester. Najmä víťazstvo 7:2 s aktuálnym majstrom šokovalo celý futbalový svet. Villans navyše v predchádzajúcom kole potvrdili, že to nebola iba náhoda a poradili si aj s líškami. Do zápasu s nováčikom preto pôjdu plní sebavedomia. Leeds síce prehral dva zápasy z piatich, za svoje účinkovanie po návrate do Premier League sa však rozhodne hanbiť nemusí.

S Liverpoolom i naposledy s Wolverhamptonom odohrali zverenci Marcela Bielsu vyrovnanú partiu a obom favoritom podľahli iba o gól. Navyše porazili rivalov zo Sheffieldu, Fulham a o dva body obrali aj Manchester City. V Premier League sú veľmi príjemným oživením, hrajú nebojácny a ofenzívny futbal, ktorý si získava priazeň čoraz väčšieho počtu fanúšikov. Podľa všetkého nás tak na úvod šiesteho kola čaká nesmierne zaujímavý zápas, v ktorom by mohlo padnúť veľa gólov.

Aston Villa – Leeds (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Aston: Martinez; Cash, Konsa, Mings, Targett; Luiz, McGinn; Trezeguet, Barkley, Grealish; Watkins
Leeds: Meslier; Ayling, Koch, Cooper, Dallas; Struijk; Costa, Klich, Rodrigo, Harrison; Bamford

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.