TOP 5 a TOP 5 z TOP 4 (2. časť)

Nedávno som pošpekuloval, zbilancoval a napísal článok o TOP 5 pozitívach tejto sezóny TOP 4 európskych líg. Teraz je tu priestor na sklamania, trápiace sa kluby a výkonnostne tápajúcich hráčov. Vybral som pre vás TOP 5 negatív tejto sezóny.

1. Bottom Six v Premier League

Horných šesť klubov anglickej najvyššej súťaže som v predchádzajúcom článku pochválil. A tam kde sú slová pochvalné, nemôžu chýbať ani tie kritické.

Veľmi zle zatiaľ vyznievajú výsledky dvojice nováčikov Cardiff a Fulham. Od waleského klubu som zázraky nečakal, keďže už v Championship sa prezentoval obrannou hrou. Rovnako to má Neil Warnock nastavené aj teraz, s tým rozdielom, že so silným súperom jeho defenzíva krok držať nezvláda.

Chalupári sa po postupe pleskli po vrecku. Z chalúpky a účtu im odišlo 100 miliónov libier, takže sa očakávalo lepšie postavenie ako súčasné posledné miesto. Slaviša Jokanovič si pomaly balí kufre a čaká, či pôjde domov do Belehradu, alebo niekam do Ipswichu.

Stopa zanechaná medzi elitou v podaní Huddersfieldu sa takisto stráca. Teriérikovia sú v zóne zostupu a mám vážne obavy, že tam ostanú do konca sezóny.

Napĺňanie potenciálu zlyháva aj v Newcastli, Burnley či Southamptone. O Premier League sa hovorí, že je najvyrovnanejšou súťažou na svete, kde môže každý poraziť každého. Aktuálne ale ten pocit nemám.

2. Alexis Sanchez

Sú tu dva rozmery, ktoré v súvislosti s Alexisom Sánchezom robia činovníkom Red Devils vrásky.

Ten prvý je výkonnostný. Z čilského bombardéra, ktorý valcoval súperov v drese Arsenalu, ostal iba tieň.  V poslednej sezóne na Emirates strelil 24 gólov, v prvej na Old Trafford 9. Aktuálne po 11. kole Premier League svieti vedľa jeho mena iba jeden presný zásah. Hráč, ktorý kedysi oplýval neskutočnou energiou, miestami pôsobí akoby bol zavzdušnený, či nebojím sa napísať, apatický.

Druhým rozmerom je jeho plat 400 tisíc libier týždenne. Nové kontrakty si aktuálne vyjednávajú De Gea s Martialom a tí môžu s Alexisom nastavenej finančnej latky len ťažiť. Klubu to naopak z hľadiska finančnej sviežosti neprospieva.

 

 

3. Real Madrid a Valencia

Dianie na Santiago Bernabéu je od leta na samostatnú knihu. Odchod Zidana a Ronalda, príchod najmenej potrebného Courtoisa, úzky káder, slabé výkony jednotlivcov a trénerský samovrah Lopetegui. Keď sa tieto veci pospájajú, nič dobré z toho vzísť nemôže.

Biely balet zatiaľ pocupkáva na šiestom mieste, v októbri nevyhral ani jeden ligový duel a El Clásico mu prinieslo facku okorenenú prehrou 1:5.  V hlavnom meste sa musí pracovať a budovať vo veľkom. Ibaže zatiaľ nepoznáme stavbyvedúceho.

Vo Valencii to je porovnateľné. Netopiere postúpili vlani do Ligy majstrov a tak sa čakalo, že aj v novom ročníku domácej súťaže budú bojovať o posty v top štvorke. Los Che však z jedenástich duelov vyhrali iba jediný (až 8-krát remizovali) a tak sa krčia dva body nad zónou zostupu. Valencia má dobrého trénera, kvalitný káder, ale niečo nefunguje. Čo, to potrebujú na Mestalla zistiť čím skôr.

 

 

4. Obrana Bayernu Mníchov

Bavorov čaká cez víkend nemecké “Klássiko” s Borussiou Dortmund, od ktorého sa môžu odraziť. Zároveň to bude veľká previerka defenzívy Kovačovho mužstva. Pozornosť sa bude upriamovať predovšetkým na Manuela Neuera.

Majster sveta inkasoval z posledných ôsmich striel na bránu osem gólov! Pri palebnej sile Dortmundčanov sa skôr očakáva zatiahnutie rolety. Neuer je v kríze a s ním aj celá obrana Bayernu.

V súvislosti s jednotkou Nationalelf sa vytvorila v Nemecku silná novinárska vetva, ktorá by chcela na poste reprezentačnej jednotky Ter Stegena. Neuer sa musí odraziť od dna, ktoré v minulosti videl akurát tak v pohári šampanského. Dokáže to?

 

 

5. Tí, ktorí si nepotykali s formou

Takto by vyzerala jedenástka doterajších najväčších sklamaní TOP 4 európskych líg:

Neuer

Varane – Tah – Bailly – Pavard

Modrič – N´Zonzi – Bakayoko

Alexis – Rodrigo – Bale

Nesúhlasíte? Budeme radi, ak sa o svoje postrehy podelíte v komentároch pod statusom na našom facebooku DIGI Sport TV.