Tri jednohubky na piatok

Futbalový víkend odštartujeme tradičnými piatkovými predohrávkami. Ligové kolá otvoríme v Anglicku a po zimnej prestávke aj v Španielsku a Nemecku.

20:25 Schalke 04 – Borussia Mönchengladbach (DS2, komentuje S. Suvák)

Jarnú časť nemeckej Bundesligy otvoríme v Gelsenkirchene veľmi zaujímavým zápasom dvoch ambicióznych celkov z popredných miest tabuľky. Domácim patrí piate miesto a na svojho dnešného rivala, ktorý je na druhom mieste stráca päť bodov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Schalke by sa po ročnej prestávke opäť rado predstavilo v jednom z európskych pohárov. Má k tomu našliapnuté veľmi dobre. Ak však chce splniť svoj cieľ, musí nadviazať na výkony z jesene. Štvrté a ôsme miesto v tabuľke totiž od seba delia iba štyri body.

Borussia Mönchengladbach má ešte väčšie ambície a niet sa čomu čudovať. Posledné dva ročníky dokazuje, že momentálne patrí medzi nemeckú elitu. Na prvé Lipsko stráca iba dva body a po viac ako štyridsiatich rokoch by rada získala nemecký titul.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpokladané zostavy:
Schalke: Schubert – Kenny, Kabak, Nastasic, Oczipka – Mascarell – Caligiuri, S. Serdar – Harit – Raman, Gregoritsch
Gladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer, Zakaria – Stindl – Thuram, Embolo, Plea

20:40 Fulham FC – Middlesbrough (PS, K. Jakubovič)

Pre fanúšikov ostrovného futbalu tu máme súboj dvoch tradičných anglických celkov v Sky Bet Championship. Favoritom zápasu budú domáci “Chalupári” z Craven Cottage, ktorým aktuálne patrí štvrté miesto a bojujú o návrat medzi elitu.

Hostia sú až na šestnástom mieste a preto to môže na prvý pohľad vyzerať ako jednoznačná záležitosť. To ale vôbec nemusí byť pravda, pretože Middlesbrough aktuálne v lige ťahá fantastickú sériu piatich zápasov bez prehry, pričom štyri zápasy vyhral. Prehra prišla až v FA Cupe. V pohárovej odvete mu stopku vystavil londýnsky Tottenham .

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpokladané zostavy:
Fulham: Rodák – Odoi, Ream, Hector, Christie – Reid, McDonald, Onomah – Cavaleiro, Mitrovič, Knockaert
Middlesbrough: Pears – Howson, McNair, Fry, Spence – Wing, Saville, Coulson – Roberts, Tavernier, Flethcer

20:55 Leganés – Getafe (DS1, T. Bahník)

Zo zimného spánku sa po dlhšej prestávke prebúdza aj španielska LaLiga. 20. kolo otvorí malé madridské derby medzi Leganés a Getafe, do ktorého pôjdu oba celky v úplne inom rozpoložení avšak s rovnakými ambíciami.

Domáce mužstvo je na predposlednom mieste tabuľky a pokiaľ sa chce udržať medzi elitou musí až do konca súťaže poriadne zabrať. Každý bod môže mať v konečnom zúčtovaní cenu zlata. Hostia sa naopak v prípade víťazstva dočasne posunú na pohárové priečky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Predpokladané zostavy:
Leganés: Cuéllar – Silva, Omeruo, Awaziem – Rodrigues, Pérez, Mesa, Bustinza – Braitwaite, En-Nesyri, Rodriguez
Getafe: Soria – Nyom, Cabrera, Dakonam, Suárez – Cucurella, Arambarri, Maksimovič, Jason – Mata, Molina