Uvidíme vo Wembley londýnske finále?

Včera večer si postup do finálového zápasu o poslednú miestenku do Premier League vybojoval Brentford, dnes ho môže napodobniť ďalší klub zo západnej časti hlavného mesta. Fulham si podobne ako včely musí poradiť so súperom z Walesu.

Chalupári sú už jednou nohou vo finále. V Cardiffe vyhrali 2:0 po góloch Onomaha s Kebanom. Pre Cardiff to bude v Londýne nesmierne náročné, veď Fulham nezdolali ani v jednom z predchádzajúcich štyroch vzájomných duelov. Naposledy sa to Cardiffu podarilo v domácom prostredí pred dvomi rokmi ešte v Premier League, na Craven Cottage vyhral klub z Walesu naposledy v roku 2013.

Fulham sa bude opäť spoliehať na najlepšieho strelca Championship Aleksandara Mitrovčia. Oporou je v tomto ročníku aj slovenský brankár Marek Rodák, ktorý patril k najlepším gólmanom v súťaži a dostal sa aj do zostavy sezóny. Fulham porazil Cardiff v tejto sezóne okrem prvého semifinále aj pred dvomi týždňami v ostrom ligovom zápase a aj v ňom sa presadil Joshua Onomah. Prvý vzájomný zápas sezóny sa skončil v Cardiffe remízou 1:1. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa vo Wembley o posledné postupové miesto pobijú rivali z hlavného mesta.

Fulham – Cardiff (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Fulham: RODÁK; Christie, Ream, Hector, Bryan; Reed, Cairney; Knockaert, Onomah, Kebano; Mitrovič
Cardiff: Smithies; Bacuna, Morrison, Nelson, Bennett; Ralls, Pack; Murphy, Tomlin, Hoilett; Glatzel

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.