V Kiele súboj Holsteinu so St. Pauli

Nevydarený záver minulej sezóny, keď z posledných 11 zápasov prehral až sedem, pripravil Kiel o možnosť zabojovať o postup do Bundesligy.

O nič lepšie však nezačal Holstein ani tento ročník, v ktorom z úvodných deviatich zápasov a 27 bodov vyťažil iba osem. Vydarenejšie obdobie od polovice októbra do konca novembra síce klub posunulo v tabuľke vyššie, no záver jesene a prvý zápas jarnej časti Kielu znova príliš nevyšiel, v štyroch zápasoch nazbieral len tri body za remízy.

Náladu v kabíne o niečo zlepšil minulotýždňový triumf na trávniku Karlsruheru, na ktorý budú chcieť domáci nadviazať aj proti ďalšiemu klubu z dolných priečok tabuľky St. Pauli.

V tom zápase hostia prežili v ostatných mesiacoch veľmi podobné chvíle ako Holstein. Ich záver minulej sezóny bol doslova katastrofálny, od 10. marca do konca ročníka získali v desiatich zápasoch iba šesť bodov z 30 možných a aj v sezóne 2019/20 ich trápanie pokračuje, 22 bodov z 20 zápasov je veru biedna vizitka a aj preto tímu z Hamburgu patrí v tabuľke až 15. priečka s len bodovým odstupom od baráže o záchranu.

V odvete tak pôjde obom klubom o veľa, ich augustové meranie síl prinieslo tesné víťazstvo St. Pauli v pomere 2:1.

2. Bundesliga
20:25 DS2 Kiel – St. Pauli (komentuje T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.