V Mönchengladbachu bez divákov, v Manchestri sa hrať nebude vôbec

Stredajší program vysielania DIGI SPORT a PREMIER SPORT sľuboval dva zaujímavé súboje, z nich sa však nakoniec odohrá iba jeden.

Stretnutie Premier League, v ktorom sa mal stretnúť obhajca titulu Manchester City s v tomto roku v lige neporazeným Arsenalom sa totiž neuskutoční.

Dôvodom je potvrdenie koronavírusu u majiteľa Olympiacosu Pireus Evangelosa Marinakisa, ktorý počas zápasu Európskej ligy na Emirates Stadium pred dvomi týždňami prišiel do kontaktu s viacerými ľuďmi z prostredia londýnskeho klubu a vedenie najvyššej anglickej súťaže sa preto rozhodlo duel preložiť.

Hrať by sa však malo v Mönchengladbachu, kde sa v dohrávke 21. kola nemeckej Bundesligy, zápas bol na tento termín preložený z 9. februára kvôli obavám z orkánu, predstavia po zlepšujúci sa capkovia z Kolína. Aj toto stretnutie ovplyvnili opatrenia súvisiace so šírením koronavírusu a hrať sa tak bude bez divákov.

Borussia sa po niekoľkých stratách v uplynulých týždňoch stiahla zo zoznamu hlavných adeptov na ligovú trofej. V predchádzajúcich desiatich ligových dueloch získala z 30 možných len polovicu a na lídra súťaže Bayern aktuálne so zápasom k dobru stráca deväť bodov.
Jej manko mohlo byť menšie, počas víkendu však nezvládla súboj s priamym konkurentom v boji o titul Dortmundom, ktorému doma podľahla 1:2 a ukončila tak svoju šnúru piatich zápasov bez prehry (3 výhry a dve remízy).

Šance na dosiahnutie prvého miesta sa hráčom Gladbachu síce vzdialili, no motivácia im chýbať rozhodne nebude, v hre je totiž stále miestenka do Ligy majstrov. Momentálne čiernobielym patrí piata priečka, akýkoľvek bodový zisk v dnešnom stretnutí by ich posunul pred Leverkusen na štvrtú.

Proti však budú hráči Kolína, ktorí v tabuľke síce okupujú “až” desiatu pozíciu, no ich forma od polovice decembra musí vzbudzovať rešpekt. Od šesťzápasovej šnúry bez výhry, počas ktorej získali jediný bod, totiž v nasledujúcich desiatich zápasoch vyhrali až osemkrát a prehrali len v Dortmunde (1:5) a doma s Bayernom (1:4). V týchto víťazných zápasoch navyše dosiahli skvelé skóre 24:4!

V jesennom meraní síl týchto tímov sa v Kolíne zrodila výhra Gladbachu 1:0, v odvete, hoci z pohľadu tabuľkového postavenia sú favoritom domáci, to ale pre Borussiu proti rozbehnutým capkom nebude ľahká úloha.

18:25 DS2 Mönchengladbach – Kolín n. R. (komentuje S. Suvák)