V Parme o dôležité body

V pondelok sa obzrieme za zaujímavým víkendovým súbojom druhej najvyššej anglickej súťaže a naživo prinesieme duel z Talianska.

O futbalový predkrm pred večerným priamym prenosom zo Serie A sa postará záznam EFL Championship, v ktorom sa od 18:00 na PREMIER SPORT predstavia Charlton Athletic a West Bromwich Albion. Duelom vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.

Od 20:40 sa presunieme na Apeninský polostrov, kde vás v priamom prenose DIGI SPORT 2 komentátor Robert Kmeťo privíta pri súboji Parmy s Lecce.

Parma po dvoch triumfoch na ihriskách súperov, keď si všetky body odviezla z trávnika Sampdorie i Neapola, nečakane zakopla doma s Bresciou, s ktorou len remizovala 1:1 a nový rok zahájila výpraskom 0:5 v Atalante.

Lecce, ktoré je len bod od pásma zostupu, je na tom ešte horšie. Z výhry sa naposledy tešilo ešte koncom novembra, keď triumfovalo 1:0 vo Florencii, nasledovala domáca remíza 2:2 s Janovom, no odvtedy čaká na bodový zisk už tri zápasy, v ktorých prehrala v Brescii 0:3 a doma s Bolognou 2:3 a Udine 0:1.

Domáci potrebujú bodovať, aby sa opäť priblížili k priečkam zaručujúcim miestenku v pohárovej Európe, hostia zas kvôli udržaniu odstupu od zostupových miest. Obom teda pôjde o veľa. Tímy sa stretnú po takmer siedmich rokoch, v auguste 2013 zvíťazila Parma v rámci Coppa Italia doma 4:0, v ligovom stretnutí sa proti sebe postavili naposledy v decembri 2012, z výhry 2:1 na trávniku Lecce sa rovnako tešila Parma.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.